Dolap Süsü Yapımı - Süs Yapımı

Konserve kutularının kapaklarından keseceğiniz renkli pul ve minik balık şekilleri ile eski mutfak dolabınızı yeniden başköşeye yerleştirebilirsiniz. Çevreci yaklaşımınız nedeniyle de kendinizi kutlayın!Malzemeler:
Eski bir ahşap dolap lake akrilik boya (yeşil ve mavi) resim fırçası mavi ve yeşil tonlarda bir düzine konserve kutusu kesmek için pense budama makası yapıştırıcı koruma eldiveni.

Uygulama:
Konserve kutularını atmayın onlara ikinci bir şans verin! Balık pulları ya da balık şeklinde keseceğiniz parçalar sıradan bir eşyanızı çok hoş bir düzenlemeye dönüştürecek. Bunun için renkli kutular seçin ve kullanacağınız renklerin zemin rengine uygun olmasını sağlayın. Kestiğiniz konserve kapaklarına farklı boylarda balık resimleri çizin. Büyük kutu kapaklarından balık pulu formunda keseceğiniz parçalar ile bir çekmecenin tamamını bile kaplayabilirsiniz. Bu yöntemi yenilemek istediğiniz her mobilyada kullanarak farklılık yaratabilirsiniz. Alüminyum teneke kutular ya da plastik şişeler de benzer şekilde bir abajurda kase ve fincanlarınızda yeniden hayat bulabilirhayal gücünüzü sınırlamayın yeter.

Önemli not: Kesim aşamalarının görünürlüğü açısından fotoğraflarda eldiven kullanılmadı.1. Mobilyayı temizledikten ve kurumasını bekledikten sonra dolap kapakları ve çekmecede mavidiğer kısımlarda yeşil lake akrilik boyayı iki kat uygulayın.2. Konserve kutularını dikkatlice yıkayın. Budama makası ile kapakları kenarlarından kesin. Kapak kesme işlemini kesici pense ile tamamlayın.3. Mavi renkli kutuları öncelikli tercih edin. Balık pulları yapmak için büyük kapakları dörde kesin ve kestiğiniz parçaların bir tarafını yuvarlatın.4. Kestiğiniz parçaların arka kısmına keçeli kalemle balık şekilleri çizin. Çizilen kısımda yeşil tonların olmasına dikkat edin. Farklı boylarda birçok balık çizin.
5. Pense yardımıyla balıkları kesin. Hareketli görünüm için balıklardan bazılarının kuyruk ve baş kısımlarını birbirinden ayırın. 6. kısım üzerine yapıştırıcı sürün ve biraz kurumasını bekleyin. Aynı zamanda yapıştırmak istediğiniz kapak ve yerlere de bir parça boya uygulayın.7. Balıkları birer birer dolap kapağına yapıştırın. Sardalye sürüsü etkisi yaratmak için de bazılarını üst üste ve yakın aralıklarla yerleştirin.8. Çekmecenin ön yüzüne alttan başlayarak sırasıyla pulları yapıştırın. Pulların artan kısımlarını kesin ve üzerlerine ağırlık koyarak kurumaya bırakın.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2911
favori
like
share