Ernst le beraber iyi bi ikili olurlar ikiside alman mutlaka faydası olucaktır...

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 609
favori
like
share
sevil1903 Tarih: 15.07.2009 23:04
Fink, BJK TV’ye yaptığı açıklamada, oyun karakteri ile ilgili olarak, "Takım için her şeyi yaparım. Mücadele ederim, savaşçıyımdır. Defansif yönde elimden geleni yaparım ama takıma katkı sağlamak için ofansa çıkıp gol atmaya da çalışırım" ifadelerini kullandı.

Kısa sürede takımı ve camiayı tanıma fırsatı bulduğunu anlatan Fink, "Burada gerçekten çok güzel bir atmosfer var. Tüm arkadaşlarım bana yardımcı oluyorlar. Ben de elimden geldiğince çabuk adapte olmaya çalışıyorum. Sanırım çok güzel şeyler bizi bekliyor" dedi.

Orta sahada oynamasına rağmen, her sene en az 3-4 gol attığını kaydeden Alman futbolcu, "Geçen sene 5 tane atabildim. Tabii ki kafayla mı olur ayakla mı olur bilemiyorum, hatta roveşata ile attığım da oldu. Önemli olan takımıma katkı sağlayıp kritik gollere imza atmak" diye konuştu.

ERNST’E ÖVGÜ
Fink, takım arkadaşı ve vatandaşı Fabian Ernst’e de övgüde bulunarak, şunları söyledi: "Fabian, takıma katılımı sonrası ortaya koyduğu başarılı performansla Beşiktaş’ın şampiyonluğunda katkı sahibi oldu. Benim hedefim de onun gibi üstün performans ortaya koyarak taraftarın sevgilisi olmak. Fabian’la Almanya’dan da tanışıyoruz. Karşılıklı çok oynadık. Takıma olumlu güç katıp aynı başarıları bu sene de elde etmek en büyük hedefimiz."

ŞAMPİYONLAR LİGİ
Önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceklerinin hatırlatılması üzerine Alman futbolcu şunları kaydetti: "Şampiyonlar Ligi’nde oynamak çok önemli ve Beşiktaş da bunu başarmış durumda. Ligde direkt oynayacak. Karşımızda sadece Avrupa’nın değil dünyanın sayılı kulüpleri olacak. Tabii ki İnönü’de oynamamız, taraftarımızla oynamamız bizim için bir avantaj olacak. İstanbul’daki maçları kazanmamız büyük bir olasılık, dışarıda da başarıyı gösterip puanlar alabilirsek istediğimiz noktaya geliriz. Açıkçası Şampiyonlar Ligi’nde maç kazanmak o kadar da kolay değil. Biz bu başarıyı yakalamayı hedefliyoruz."

İstanbul’un inanılmaz bir şehir olduğunu belirten Fink, çok kısa süre olmasına rağmen bu kentle ilgili olumlu gözlemlerinin olduğunu ifade etti. "Şehrin dokusu, Boğaz’da deniz kenarındaki kafeler, restoranlar, gece ışıkları sürekli değişen köprüyü izlemek harika. İstanbul çok etkileyici ve güzel bir şehir" şeklinde konuştu.

"ÇOK ÇILGIN BİR TARAFTAR"
Beşiktaş taraftarlarını "çok çılgın bir taraftar" diye nitelendiren Fink, "Fabian, özellikle seyircimizden ve stadın atmosferinden bahsetti. Çok büyük bir itici güç, size korkunç büyük bir destek veriyorlar, çok çılgın bir taraftar. Onlarla buluşmak için sabırsızlanıyorum. Türkiye’ye gelmeden önce de Beşiktaş taraftarının ününü duymuştum. Orada oynamak çok güzel ve farklı olacak" diyerek sözlerini tamamladı.
Asi Çaykaralı61 Tarih: 29.06.2009 21:58
alman liginde çok maçini izledim iyi ama orta saha ya girmesi için çok çalişmasi lazim eğer basarirsa ersnt ile iyi bir ikili olurlar diye bende düşünüyorum
sevil1903 Tarih: 29.06.2009 19:02
Beşiktaş'ın önümüzdeki sezon orta sahasının en önemli oyuncularından biri olacak olan Michael Fink, önceki gün kimseden habersiz sessiz sedasız bir şekilde İstanbul'a geldi. Herkesin dün gelmesini beklediği Siyah-Beyazlılar'ın Frankfurt'tan transfer ettiği Fink, gelişini bir gün öne alarak Türkiye'ye ayak bastı. Beşiktaş'ın yeni yıldızlarından olan Alman futbolcunun, Atatürk Havalimanı'ndan Kara Kartal'ın Ümraniye'deki Nevzat Demir Tesisleri'ne geçtiği öğrenildi. Geçici olarak burada kalacak olan tecrübeli futbolcunun, tesislerden çok etkilendiği ve takımla birlikte olacağı günü sabırsızlıkla beklediğini yakın çevresine söylediği öğrenildi.
sevil1903 Tarih: 10.06.2009 20:20
Ernst le beraber iyi bi ikili olurlar ikiside alman mutlaka faydası olucaktır...
Asi Çaykaralı61 Tarih: 10.06.2009 19:04
iyi bir isim.bjkl nın bu kadrosuna girebilmesi için gercekten çok çalişasi lazim çünkü sampiyon bir kadroya girebilmek her zaman zordur
sevil1903 Tarih: 10.06.2009 17:48
Amin Arkadaşlar İnşallah Hayırlı Olur...
eskitoprak Tarih: 10.06.2009 07:40
ligimiz senleniyor
hayirli olsun
BLaCK-EaGLe Tarih: 09.06.2009 21:07
Hayırlı olsun yeni transferinmiz arkadaşlar
sevil1903 Tarih: 09.06.2009 20:16
:72: Fink Ortada fink Atarken Karsısındakiler fingirdeyecek...