Önce Aşkı Öğren Şiiri - Önce Aşkı Öğren Şiirleri

Bir dur bakalım, benim aşkımı sorgulamaya hakkın yok senin. Sen aşkın ne olduğunu biliyor musun ki; sen bir tek kere aşk yaşadın mı ki sorgulama hakkını kendinde görüyorsun? Önce öğren aşkı, yaşamayı bil, ondan sonra çık karşıma. Ondan sonra "Seninki de aşk mı?" de. Bende ancak o zaman cevap vereyim sana, savunayım aşkımı. Madem yeri geldi bir iyilik yapayım sana, oku da nasıl aşık olunurmuş öğren...Teslim olacaksın... Kayıtsız şartsız teslim olmayı gerektirir aşk. Bir yanın aşkta, diğer yanın başka tarafta olmaz. Beynen, kalben, ruhen, bedenen teslim olmayı bileceksin. Her şeyinle aşka adayacaksın kendini. "Canım yanar" diye düşünmeyeceksin. Aşk bu yakabilir canını. Ama sen bunu göze almazsan, dünyanın en büyük mutluluğunuda yakalayamazsın. Hem gülü koklamak isteyeceksin hemde"Dikensiz" olsun diyeceksin. Olmaz öyle şey, gülü seveceksen, dikeninin batabileceğini de bileceksin.
Korkmayacaksın... Hiçbir aşk, "Şu gün bitecek" diye başlamaz. Aşk, sözleşmelere bağlanmaz. "Önce sen aşık ol, sonra ben olurum" diyemezsin. Karşılık olmasada aşk vardır. Yüreğini ardına kadar açacaksın. Yaralanma olasılığın vardır ama unutmaki o yürek, aşksız atmaz. Aşksız atan yüreğe yürek denmez "Terk ederse aldatırsa diye düşünüp kendini zehir etmeyeceksin hayatı. Şüphe, hem aşkın hem insanın düşmanıdır. Yaşayabildiğin kadar yaşayacaksın. Sonu acı bitmiş olsada şükredeceksin; o güzel günleri yaşadığın için.
Çalışacaksın... "Aşık oldum, haydi bakalım ne olacaksa olsun" demeyeceksin. İştir aşk, uğraştır, emektir. Uğraşacaksın, çalışacaksın. Besin ister aşk, tıpkı bir çiçek gibi. İnsandır besini aşkın. Sen aşka ne kadar çok şey verirsen oda seni o kadar mutlu eder bunu unutmayacaksın. Asıl iş, aşık olduktan sonra başlıyor zaten. Aşk, küt diye çıkar karşına, reddedemezsin. Öyle bir gücün yok. Ama aşkın yaşatabilme gücü var. Kullanırsan var. Üşenmeyeceksin, usanmayacaksın. Bir duvarı ören usta gibi, bir bahçeyi çapalayan bahçevan gibi ekeceksin,dikeceksin sulayacaksın. Sen bunları yaptığın halde yaşamıyorsa aşk, aldırma. Elinden gelenleri yapmış insanın huzurunu hissedeceksin. Bu bile yetecek sana.
Koruyacaksın... Aşk senin en değerli varlığındır, gözünden bile sakınacaksın. Nadide bir çicek gibi en değerli vazoda, paha biçilmez bir mücevher gibi en gizli kasada tutacaksın. Dalgalanmalara açık bir duygudur aşk. Korumazsan kırılır, kaybolur. Saklamazsan çalarlar, üzülürsün. Şimdi okudun mu aşkı? Anladın mı? Yetmez bir daha oku, ezberle. Sonra gel yine, belki o zaman konuşuruz aşkı seninle. Belki o zaman...

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 252
favori
like
share
MiSS-FENER Tarih: 10.06.2009 13:20
Şimdi okudun mu aşkı? Anladın mı? Yetmez bir daha oku, ezberle. Sonra gel yine, belki o zaman konuşuruz aşkı seninle. Belki o zaman...

Emeğine Sağlık Nehir..
EZqiiiii Tarih: 10.06.2009 12:28
[COLOR=LemonChiffon]İştir aşk, uğraştır, emektir. Uğraşacaksın, çalışacaksın. Besin ister aşk, tıpkı bir çiçek gibi. İnsandır besini aşkın. (:

tşkLer NehiR emeqinize saqLık.