Domuz Avı - Domuz Avında Ne Giyilir

Domuz keskin duyulara sahip bir av hayvanı ve kuşkusuz avı en zor olan türlerden biridir. Diğer Memeli av hayvanları gibi ürkek olmamasına rağmen çok dikkatli hareket ederler.Ancak görüs keskinliği ile ilgili tek gerçek doğal ortamında bulunan 3 boyutlu değişiklikleri farkedebilmesi ve görüş alanındaki hareketi ve parlamaları çok net algılıyabilmesidir.Renk farklarına tepki göstermezler.

Kısacası Av sırasında tepeden tırnağa kamuflaj yada palyaço kıyafeti giymiş olmanız hareketlerinize dikkat ettiginiz ses çıkarmadığınız ve üzerinde ışık yansıtan bir materyal olmadığı sürece sorun olmayacaktır. Ancak tercihen hareket ederken fazla hışırdamıyan kıyafetlerin tercih edilmesi yerinde olacaktır. Zira Domuzun kulağı Kumaşın birbirine sürtmesi ile oluşacak sesi çok uzaktan dahi duyabilecek kadar keskindir.

Örnegin sürek avında Domuzu gördünüz ve üzerinize doğru geliyor... Arkanız boşluksa bir tepe kenarında iseniz biraz geri çekilerek tepe hattında görüsünüzü ufaltırsanız sizi farketmiyecektir ancak tepe hattında durmanız halinde Domuz bunu farkeder ve değişiklikten dolayı daha şüpheci davranmaya başlar. Aynı şekilde Domuz size doğru veya paralel hareket halinde ve yer değiştirmeniz gerekiyor.(Eğer Sizi Beke bırakırlarken belirtildi ise aksi taktirde beklenmiyen kazalar söz konusu olabilir.) Domuz hareket ettigi sürece sizde mümkün olduğunca sessiz olmak kaydı ile hareket edebilirsiniz. Yürürken çıkardığı ses sizin sesinizi saklayacaktır.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 585
favori
like
share