İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından her yıl yaz aylarında düzenlenen “İstanbul Kültür Gezileri” 2009′da da devam ediyor. Kültür tarihçileri Süleyman Zeki Bağlan ve Cemal Öztürk’ün anlatımıyla ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan gezilere kayıtlar internet üzerinden yapılacak.

İlki 2006 yılında gerçekleştirilen “İstanbul Kültür Gezileri” ile şehrin tarihi kültür mirasının İstanbullulara tanıtılması ve İstanbullu olma bilincinin arttırılması amaçlanıyor.

İstanbul Kültür Gezileri kapsamında Topkapı ve çevresi, Sultanahmet, Süleymaniye, Yıldız Sarayı, Fatih, Üsküdar ve Eyüp bölgelerinin tarihi ve kültürel zenginlikleri, kültür tarihçileri Süleyman Zeki Bağlan ve Cemal Öztürk’ün anlatımıyla İstanbullulara tanıtılacak. Yaz boyunca her hafta sonu Cumartesi günü gerçekleştirilecek gezilere kayıtlar, her pazartesi 09.00 - 09.30 saatleri arası internet üzerinden ([url]www.kultursanat.org[/url] ) yapılacak. Gezilere katılım için 16 yaşından büyük olma şartı aranıyor. Her gezi için kontenjan sayısı ise 30 kişi ile sınırlı.

Sultanahmet (13 Haziran), Süleymaniye (20 Haziran) ve Fatih (27 Haziran) bölgelerine gerçekleştirilecek olan “İstanbul Kültür Gezileri” için kayıtlar 08.06.2009 tarihinde açıldı. Tüm İstanbul sevdalılarına duyurulur.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1328
favori
like
share