“Carmina Burana” adlı operada, bariton sololarının yanı sıra kontrtenor soloları da seslendirerek dünyada bir ilke imza atan ve büyük beğeni toplayan opera sanatçısı Güvenç Dağüstün; 17 Haziran 2009, Çarşamba akşamı Çiçek Bar’da!

Sıraselviler’in Çarşamba günlerini çiçeklendiren Çiçek Bar ; “Çiçek’li Çarşambalar”da “Güvenç Dağüstün Trio”yu ağırlayarak muhteşem bir müzik şölenine ev sahipliği yapacak. 1978 Ankara doğumlu olan, genç ve yetenekli uluslararası opera sanatçısı Güvenç Dağüstün konukları müziğin evrensel diliyle buluşturacak.

Fazıl Say, Genco Erkal ve Zuhal Olcay’la birlikte Fazıl Say’ın “Nazım Oratoryosu”nu seslendiren, Viyana’da Yunan besteci Perikles Liakakis’in “Çizmeli Kedi” operasındaki başrol ile bu eseri dünyada ilk kez seslendiren solistlerden biri olan opera sanatçımız Dağüstün’e, Çiçek Bar’da Murat Arkan (gitar) ve Ulaş Kurugüllü (keman) eşlik edecek.

Caz’dan operaya uzanan geniş bir yelpazeden eserleri seslendirecek olan “Güvenç Dağüstün Trio”; 17 Haziran 2009, Çarşamba akşamı saat 22:00′ de Çiçek Bar misafirlerini müziğin büyülü dünyasına yolculuğa çıkaracak.
Çiçek Bar
Adres: Sıraselviler Caddesi Billurcu Sk. No: 25 Beyoğlu/ İstanbul
Tel: 0 212 244 26 19

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 306
favori
like
share