Bir sevgi çiçeğiniz vardır.Tanrı'nın bahşettiği en güzel varlık.Doruklardadır en tepededir, yıldızlara yakındır, ulaşmak istersiniz ama o sevgi çiçeğini yakalayamazsınız.O doruklardan sevgisini, bütün güzelliğini yıldızlarla paylaşır, onlarla beraberdir, dostluğunu onlarda arar.

Siz onun hayaliyle, sevgisiyle, rüyasıyla yaşarsınız. Siz sadece bunlarla avunursunuz. Sevgi çiçeği size kokusunu koklatmaz, yıldızlarla paylaşır o güzel kokuyu.Tanımaz sizi ona değer verdiğini, sevdiğini, koruduğunu anlayamaz.Yıldızların parlak etkisinde kalmıştır o.

Bir gün bir kış bastırdığında dağda ki sevgi çiçeği üşür, yıldızlara bakar yok olmuşlar, yerini kapkara bulutlar almıştır. O an yalnız kaldığını hisseder, üşür sıcak bir yere muhtaç olur. Sevgiye, korunmaya ihtiyaç duyar. İşte o zaman seni arar, herşeyi o zaman anlar. Sevildiğini, değer verildiğini sizin sıcaklığınızı arar.

Sevgi çiçeği sizi kaybetmiştir...yapraklarını döker, boynunu büker, senin değerini kaybettiği zaman anlar.Seni kaybetmenin acısıyla tekrar aramanı bekler, gelmeni bekler ama iş işten geçmiş sevgi çiçeği seni aramaya geldiğinde senin yerine kırık bir kalp bulmuştur...

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 310
favori
like
share
Paylaşım Kralı Tarih: 11.06.2009 09:20
Şiir bir tutkudur, şiir bir aşk

Yaşamın vazgeçilmeyen tadıdır

Belki de hayatın diğer bir adıdır...Şiir sevmektir,

Şiir sevilmektir kendi kendine.Bitmeyen gecelerin tek tesellisidir

Şiir duygu selidir,

Bendini yıkar bir bakıma...Yalnızlık zehrinin panzehiridir.

Şiirdir Anahtarı açılmayan kapıların

Kurtarıcısıdır dinmeyen büyük ızdırapların.Anlatamıyorsan kendini bu zalim insanlara..!

Haydi durma,

Sen de gülümse sihirli mısralara.......