Songs for İstanbul

Dünyaca ünlü yabancı sanatçıların İstanbul için yazdığı ve bestelediği şarkıların, ülkemizin çok değerli sanatçıları tarafından yeniden seslendirilerek oluşturduğu “Songs for Istanbul” albümü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından yayımlanarak müzik severlerle buluştu.

Ünü enstrümantal müzik sanatçısı ve bağlama ustası Ahmet KOÇ’ un aranje edip, yönettiği albüm Türkiye’nin en önemli müzisyenlerini de bir araya getirmesi açısından çok dikkat çekiyor. Bağlama, ud, kanun, ney, darbuka, bendir gibi enstrümanlar bu yabancı şarkıları adeta bizden bir ezgiye eşlik ediyormuş gibi başrolde hissettiriyor. Kendi yorumcularımızın kendi orijinal dillerinde seslendirdiği eserler orjinallerinden daha sıcak ve daha bizden bir hava yaratıyor.

Hakan AYSEV, Şevket UĞURLUER, Attila DEMİRCİOĞLU, Zeliha SUNAL, Tuba ÖNAL, Andy Clayburn, Paul Dwyer, Tanju AŞANEL, Bülent AY gibi değerli sanatçılarımızın yorumladığı şarkılar pek çok kültüre ev sahipliği yapmış İstanbul’umuzun önemini bir kat daha arttırıyor.

Hazırlık aşaması altı ay süren albüm ülkemizin en önemli stüdyo müzisyenlerinin sololarıyla bir ilke daha imza atıyor.

Arşivinizde yer almasını düşündüğümüz “Songs for Istanbul” albümü yabancıların orijinal düzenleme ve dilleriyle dinlemeye alışık oldukları bu şarkıları bu düzenlemeleriyle bambaşka bir havaya sokuyor ve şaşırtıyor.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 331
favori
like
share