İÇİNİZDEKİ SESİ DİNLEYİNGünün birinde Nasrettin Hoca ile oğlu yiyecek almak üzere eşekleri ile birlikte pazara gidiyorlarmış; Hoca eşeğin üzerinde giderken, oğlu yürüyormuş. Yoldan geçenler: “Aman Yarabbi, gayet sağlıklı adam eşeğin üzerinde gidiyor, zavallı çocuk yürüyor” demiş.
Bunun üzerine Hoca oğlunu eşeğe bindirmiş. Kendi yürümeye başlamış. O zaman etrafındakiler: “Ne büyük saygısızlık. Babası yürüyor, oğlu eşeğe biniyor” demişler.
Bunun üzerine ikisi de eşeğin üzerine binmiş. Gelen-geçen de, “Ne acımasız insanlar-ikisi birden zavallı eşeğin sırtına binmiş”, demişler.
Bunun üzerine ikisi de inip, eşekle beraber yürümeye koyulmuş. İnsanlar: “Ne akılsızlık, sapasağlam eşek boş dururken, ikisi de yürüyor” demişler.Bu güzel fıkradan şu sonucu çıkarabiliriz: Nasıl davranırsanız davranın, ne kadar güzel bir iş çıkarırsanız çıkarın ortaya, çevrenizdekileri mutlu etmeniz mümkün değildir… Mutlu edemezsiniz… Birisi beğendim diyecek, bir diğeri beğenmedim diyecektir… Hani toplumumuzda güzel bir deyim vardır ya “ağzınızla kuş tutsanız yinede yaranamazsınız” evet ağzınızla kuş tutsanız çevre dediğimiz topluluktan muhakkak birileri sizi eleştirecek bir nokta bulacak ve size bir kulp takacaktır… Gerek giyim tarzını oluştururken, gerek yaşantınızı düzenlerken, gerekse evinizi döşerken kısacası her eyleminizi çevre için değil kendiniz için yapın ve çevreyi pek takmayın…

Kurtuluş, içinizdeki sesi dinlemenizde yatıyor…

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 476
favori
like
share
deLi_qiss Tarih: 12.06.2009 17:51
te$eqqüR