Michael Antonucci, lotodan 4.5 milyon dolar ikramiye kazandığında hayatının kurtulduğunu, bu paranın ona ömür boyu yeteceğini düşünmüştü. Ancak hesaplar tutmadı. Beş parasız kalan Antonucci'nin 'peri masalı' mahkemede son buldu.


Michael Antonucci'nin 1995'te lotodan büyük ikramiyeyi kazanmasıyla hayatı değişti. Banka hesabında 4.5 milyon doları vardı ve artık hayallerini gerçekleştirebilirdi.

Önce mesleğini değiştirmekle başladı işe. Antika eşyalar alıp satmaya başladı. Para, şehveti ve eğlenceyi de beraberinde getirdi.

Bir playboy misali yaşamaya başlayıp, yatlar, spor arabalar satın aldı. Lüks tatillerde para su gibi aktı.

Kendisinden yaşça epey küçük olan bir modelle bile evlendi. Bahama adalarında yaklaşık 20 bin dolara rüya gibi bir düğün yapıp, genç eşinin göğüslerini büyütülmesi için yaklaşık 8 bin dolar harcadı.

Evlilik sadece üç ay sürdü ve para da çok geçmeden suyunu çekti.

Antonitti, altı yıl içinde yanlış kararlar, felaketle sonuçlanan iş girişimleri sonucunda Plymouth'ta işlettiği bir bardaki şişme yatakta uyuyacak hale geldi.

Önceki gün ise tamamen dibe vurmuştu. 650 dolarlık borcunu ödemediği ve bu alacağı isteyen dükkan sahibihi tartakladığı için mahkemeye çıkarıldı.

Şimdi 60 yaşında olan Antonucci, suçlu bulundu ve bin 162 dolarlık para cezasına çarptırıldı.

Mahkemede, "Hayatımın son 15 yılında farklı koşullarda bulundum. İnsanın başına böyle şeyler gelebiliyor" diye konuşan Antonucci, masaj salonu, bar, gece kulübü ve konser salonu gibi yatırımlar yaptı, ama hepsi başarısız oldu.

1 milyon dolara eski bir manastır, 400 bin dolara bir ev aldı. İflasın eşiğindeki bir mobiyla dükkanını düzeltmek için yaklaşık 500 bin dolar harcadı.

Üstü açılabilen iki spor Mercedes'e 130 bin dolar harcarken, 12 bin dolara bir jet-ski ve 48 bin dolara 6 metrelik bir sürat teknesi aldı.

Bir kayıt stüdyosuna 400 bin dolar yatıran Antonucci, tatillere 16 bin dolar, bir pop müzik grubu kurmaya 65 bin dolar ve ünlü tasarımcıların elinden çıkma giysilere 40 bin dolar saçtı.

Eski eşi Kelly Arkins de boşanırken 565 bin dolarlık bir evi aldı.

Antonucci, mahkemede banyo malzemeleri satan dükkan sahibi John Langman'ı birkaç yıl önceden kalma 650 dolarlık alacağını talep etmesi üzerine yumrukladığı iddialarını yalanladı.

Langman, Antonucci'nin kendisinde bir ayna aldığını ve borcunu ödemediğini savundu. Antonucci ise, Langman'dan 4 bin dolara jakuzi aldığını ama hiç memnun kalmadığını ve bu yüzden de aynaya para vermek zorunda olmadığını öne sürdü. Mahkeme Antonucci'yi suçlu bularak, bin 162 dolar para cezasına çarptırdı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2644
favori
like
share