Bir medya dosyasını oynatmaya çalışırken elbet bir şekilde hata ile karşılaşmışsınızdır. Farklı görüntü ve ses işleme kodlamalarından kaynaklanan bu sorunlar için bilgisayarınıza kurduğunuz birçok codec paketi bilgisayarınızın içerisinde karmaşaya yol açıp yaptığınız doğru yüklemelerden bile faydalanamamanıza neden olabilir.

Windows içerisinde bulunan medya oynatıcı dışında başka bir medya oynatıcıya gerek duymadan sadece temel codec paketlerini bilgisayarınıza yükleyen ve bu kurulum işleminden önce sisteminizi daha önce kurulmuş olan codec'lerden arındıran Vista Codec Package medya dosyası oynatamama konusuna basit ve sade bir çözüm sunuyor.

Medya oynatıcı içermeyen ve dosya açma tanımlamalarında hiçbir değişiklik yapmayan bu ücretsiz paket bir bilgisayarda bulunması gereken en önemli codec'leri en güncel halleri ile yüklerken sadece sahip olduğunuz hazır medya oynatıcısının sınırlamaları doğrultusunda her türlü film, dizi ve video klip gibi dosyaları açabilme imkanını sağlıyor.

Sürüm 5.3.2 Değişiklikleri:

- %100 stabil sürüm
- ffdshow 3020 güncellemesi
- Gabests 1164 güncellemesi
- xvid SVN'ye 1.2.2 sürümüne güncellendi
- uygulama ayarları güncellendi

Önemli! Bu versiyonu yüklemeden önce programın sisteminizde yüklü olan eski versiyonunu bilgisayarınızdan kaldırmanız gerekmektedir.

Vista Codec Package Download:
buradan

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 545
favori
like
share
crazyossie Tarih: 01.12.2009 11:10
link yenineldi
Han Tarih: 07.07.2009 15:41
Versiyon güncellendi ve link yenilendi
Piranha_TR Tarih: 07.07.2009 08:53
lİNK ÖLÜ