Karahan Çantay Kimdir? - Karahan Çantay HakkındaManken Karahan Çantay düzenli olarak cilt bakımı yapıyor. Beklemeye hiç tahammülü olmadığ için restoran yerine evde yemek yemeyi tercih ediyor.

Dilek SANCILI

Tarzınız hakkında ne söyleyebilirsiniz?
Aslında benim net, sadece bunu giyerim dediğim bir şey yok. Spor da giyerim, takım elbise de. Yazın kot hiç giymem, daha çok keten kumaş kullanırım. Yaz kış uzun kollu gömlekgiyerim. Kışın da ya takım elbise yada kazak giyerim.
* Kıyafetlerinizde ağırlıklı olarak kullandığınız renkler neler?
Kışın hep siyah ve koyu tonları. Yazın ise açık renkler giymeyi severim. Benim özellikle giymediğim renkler vardır. Mesela kırmızı hiç giymem, içinde kırmızı olan bir şey bile giymem. Kahverengiyi de hiç kullanmam.
* Sevdiğiniz markalar neler? İlla o marka bu marka olsun demem. O ana kadar hiç bir şey almamış olduğum bir yerden bile alışveriş yapabilirim.
* Alışveriş yaparken takıntılı olduğunuz ürünler var mı? Bazen oluyor. Bir şeyi çok beğeniyorum. Aynı; modelin birçok rengini alıyorum. Ayakkabıda da öyle. Aynı modelin iki rengini birden alabiliyorum. Bir ayakkabı markası çok ünlü ve beğendiğim bir kaç modeli var diye gözüm kapalı hep oradan almam.
* Kendinize bakar mısınız? Cildim için Clinique'in temizleme kremlerini, göz altı kremini ve haftada bir gün de maskesini evde yapıyorum. Spor olarak da haftada 2 -3 gün body yapıyorum. Mankenliği bıraksam da kendime yine bakarım.
* İnsanlarýn ne tür kıyafetler giydiğine dikkat edip eleştirdiğiniz oluyor mu? Mesela erkeklerde asker botunu hiç beğenmiyorum. Kumaş pantolonun altına spor ayakkabı giyilmesine tahammül edemiyorum. Kadınlarda da kıyafetlealakası olmayan çanta veya ayakkabılar beni çok rahatsız ediyor.Bakıyorsunuz kıyafeti çok güzel, ayakkabısı da çok güzel ama o kıyafete gitmemiş. Çantası alakasız. Benim için bütünlük çok önemli.
*Yemek alışverişi yapar mısınız? Alışverişimi kendim yaparým. Haftanın iki üç günü de bu alışveriş içinzaman harcıyorum. Bilinçsiz bir tüketiciyim, bilinçsiz de yiyorum.Diyet yapmıyorum çünkü ne yersem yiyeyim kilo da almýyorum. Makarna,börek, ekmek hiç kısıtlamam.
* Yemeği bu kadar sevdiğinize göre yemek de yapıyorsunuz o zaman... Yapmasını biliyorum ama yapmıyorum. O yüzden de hazır şeyler alıp yapmayı tercih ediyorum. * Nasýl bir evde kendinizi rahat hissedersiniz? Evim girilmeyecek hale gelene kadar dağıtıyorum. Ondan sonra haftadabir gün 5 - 6 saatte evi topluyorum. Her şeyim sade ve spor olduğu içi nbu konuda da minimalistim. Evdeki tüm mobilyaların bir işlevi var.
* Akşamları çıktığınızda yemek ve eğlenmek için hangi mekanlara gidiyorsunuz? Genelde evde yemek yiyorum. Dışarı çıktığımdada beklemeye tahammül edemiyorum.Bir keresinde yemeği yarım saat sonra getireceğiz dedikleri içinrestoranın karşısındaki hamburgercide iki tane hamburger yedim. Sonrada restorana dönüp yemeğin gelmesini bekledim. Acıkı nca beklemeyetahammülüm yok. Eðlenmek için de 2019, Kemancı, kışın da She'yegidiyorum.
* Müzik ve kitapta neleri tercih ediyorsunuz? Müzikte rock, blues ama her türlü müziği de dinlerim. Türk müziği az dinliyorum. Kitap da da makro felsefe kitapları ve metafizik tercihimdir. Kitaba her zaman vakit ayırım. Zaten haftanın her günü dışarı çıkmıyorum. Bir de Japoncayı unutmamak için onlarýn kolay kitaplarını okuyorum.

ALIŞVERİŞ NOTLARI
Kullandığı parfüm: Davidoff. Aksesuvar: Saat. Bakim ürünü: Clinique. Arabasının markası: Ford Escort.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 4271
favori
like
share