selamünaleyküm..

sitemde siteadi.com tiklandiginda otomatik olarak http://www.siteadi.com acilmasini istiyorum.

ayni Main Boarda oldugu gibi..

bunu index.html ile denedim ama olmadi bir türlü..


zira siteadi.com diye Login olunca [url]http://www.siteadi.com[/url] diye Login sayfasi gelip hosgeldiniz diyor fakat hemen geri siteadi.com olarak sayda geri degisiyor..

ve siteye giris yapmamis gibi oluyor, herhangi bir konuya tikladigi zaman giris yapmis görüküyor..

simdi bunu nerden nasil yaparimda

siteadi.com yazilip entere basildiginda

http://www.siteadi.com diye sayfanin hemen acilmasini saglarim...

selam ve saygilarla

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1076
favori
like
share
yusufadana Tarih: 19.06.2010 16:55
ben nasıl sitemi baska bir adrese yönlendirebilirim yeni site acacağım nasıl yeni acacağım siteye yönlendirebilirim siteyi
LEVIS-501 Tarih: 03.03.2010 18:05
Bana özel mesajla site adresinizi ve örnekleri direk adresinizi yazarak istediğiniz şeyi yazarsanız daha iyi anlıyabilirim belki sizi.
sivaslim Tarih: 28.02.2010 15:22
kullandigim provider hostloco. Ftpde anadizinde bir kac tane site var ve ben bunlari ayirmak istiyorum bir tek hauptdomain dedikleri kaldi onuda cname olarak alt dizine yönlendiremiyorum bu yüzdende url linkde sitenin oldugu dosyada beraberinde cikiyor bunu mod_rewrite ile cözebilecegimi söylemisti firma... ama nasil oldugunu bilmiyorum cok sey denedim bir tek bunu yapamadim... acaba yapabilirmiyiz levis ?
LEVIS-501 Tarih: 28.02.2010 11:08
Managed serverlerde dediğiniz gibi aynı FTP içerisinde yer alan klasörlere sitelerinizi yüklüyorsunuz. Ama bu demek değildir ki o zaman sitenizi www.siteadi.com/site/ şeklinde çağıracaksınız.

Örneğin FTP de ana dizine girdiniz.

içeride


anadizinsite1
site2
site3


gibi her siteye ait bir klasör var. Eğer bunların içerisinde tekrar bir klasör yoksa ve siteniz direk bu klasörlerden birindeyse zaten www.siteadi.com şeklinde açılır.

Ama siz tutup site1/site/ şeklinde yüklediyseniz haliyle www.siteadi.com/site/ şeklinde açılır.

Yani bunun olması için aşağıdaki mantıkta yükleme yapmış olmalısınız. Eğer öyle ise sitenizi kök dizine yani anadizin diye örneklediğim kısma değil site1/site/ içinden site1/ içerisine kaydırmalısınız.


anadizinsite1/site
site2
site3

Hosting şirketini yaz bakalım belki daha evvel kullandığum bir tanesiyse daha kolay anlatırım.

sivaslim Tarih: 27.02.2010 15:15
bunu cözse cözse freddy cözer internette bakmadigim yer kalmadi hep burdan alirdim yardimlarimi bu seferde alirsam bundan sorna burdan ayrilmam hic :d
sivaslim Tarih: 27.02.2010 12:07
tamamonu biliyorumda bende bir kac tane site var ve serverim bu yüzden karisik bende her siteyi serverimde bir dosya olusturup siteni nadini verdim ve onun altina ekledim siteleri ana anadomaini alt dosyalara yönlendiremiyorum bu yüzden yukarda yazdigimi uygulamak zorundayim
LEVIS-501 Tarih: 27.02.2010 09:32
Konu içerisinde .htaccess içerisine yazman gerekenler mevcut. Sitene dediğin gibi ulaşılmasını istiyorsan öncelikle "siteadi" içerisinde yer alan dosyaları bir üst dizine yani ana dizine taşımalısın.
sivaslim Tarih: 27.02.2010 00:32
insallah burda bir cözüm bulurum tam 2 bucu ksaattir bakiyorum ama buna cözüm bulamadim. Peki ben [url]www.siteadi.com/site/[/url] nin altinda bulunan sitemin linklerini nasil [url]www.siteadi.com/[/url] diye gösterebilirim?

serverin icinde bir dosyam var "siteadi" bunun altinda bir site kurulu ve explorerde [url]www.siteadi.com/siteadi[/url] diye cikiyor bunu ben [url]www.siteadi.com[/url] olarak göstermek istiyorum...

.htaccess de ne yazmam gerekiyor ?

bu arada sitemde ZointSeo kurulu
LEVIS-501 Tarih: 16.06.2009 19:01
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.siteadi\.com$
RewriteRule ^(.*)$ http://www.siteadi.com/$1 [R=301,L]


Yukarıdaki kısmı sil.

Aşağıdaki satırı sitene uyarla ve dene bakalım....

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.main-board\.net
RewriteRule (.*) http://www.main-board.com/$1 [L,R=301]