Anne Olmak - Evlat Acısı - Anne Olunca - Anne[FONT="Franklin Gothic Medium"]

Bu kutuda gördüğünüz beden 1920 yılında 2 yaşında zatürreden ölen bir kız çocuğuna ait uyuyor gibi durmasının nedeni ise birazda annesi çünkü kızı öldüğü zaman özel bir karışımla mumyalatmış. Karışım hala sır.Mücevher kutusuna sakladığı yavrusuna herhalde yıllarca açıp açıp bakmıştır.

O yıllarda İtalya'da sanıyorum sık sık yapılan ama yasal olmayan bir uygulamaydı çünkü özellikle Sicilya bölgesine ait bu tür mumyalara rastlamak mümkün..Tabi korkunç bir durum. Annenin bu ruh halide sağlıksız, ömür boyu süren bir ölüm acısı evladının her gün cansız bedeni ile iç içe olmak...
Anne olmak her durumda güçlü sağlıklı olmayıda gerektiriyor..Yıkılmamak, ayakta durmak, içine atmak, yutmak yutuyormuş gibi yapmak, tokmuş gibi davranmak gerekiyor. Canınız yanmıyormuş ağrıyormıyormuş gibi rol yapmayı, çocuğunuzun korkunç yarasına dikiş atılırken onun elinden tutup yok bir şey birazdan geçecek deyip gülümsemeyi gerektiriyor. Anne olunca cahillikleri üzerinizden atmayı her bi şeyden az biraz bilmeyi dünyanın en güçlü kadını olmayıda bilmeniz gerekiyor...Anne olmak zor..sağlıklı bir ruh hali istiyor..

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 371
favori
like
share