Oku Düşün Ve Hayatını Yaşa - İsmet Erkabaktepe

Bazen durup sormak lazım ben bu koca kainata neden varım ne yapmaktır amacım?

Dünya dertleri bitmez aptal kasıntılar anlamsız sözler çekilmeyen ruhlar kokmuş bedenler. Bazen bunlardan daha fazlası kendimiz kendi kendimiz çöp oluruz. Daraltırız ruhumuzu durduk yeresıkıntı yaratırız kendimize. Oysa düşünün;

Güzel bir eşiniz var ve sizi seviyor ne olmuş biraz maddi sıkıntınız varsa para size aşkla bakan 2 göz satın alabilir mi? Üstelik karşılıksız olmanın saflığınıda katacak.

Güzel bir çoçuğunuz var onun büyümesini görüp nasıl heycanlanıyorsunuz. Onun ilk adımları anne baba demeleri. Bana bunun fiyatını verin ne kadar?

Tamam belki çoçuğunuz yok ama dünyanın sonu değil ki. Hemen Karadeniz' de gemilerinizi batırmayın dünya güzeli bir eşiniz var.

Sevgiliniz yok çok kötü öldürün kendinizi. Şaka tabi ki sizi o kadar çok seven anne babanız varkardeşleriniz var. Bir sevğili her zaman bulunurda anne bulunur mu? Üzmeye değer mi? İki gün sonra o da yanında olmazsa hangi sevgili annenin yerini tutacak?

Hayata sağlıktan önemlisi var mı? Eliniz kolunuz sağlam... Olmadı mı o da kusur değil. Şu an bu yazıyı okuyorsanız ne mutlu size akıl sağlığınız yerinde.

Yanınızda ki sevdiğinize anlamsız tavır yaptığınızda farkında olmadan kendinizi yoruyorsunuz. Değer miydi üzerinde ki o buluza o kadar kızmaya? 10 ytl lik bir kumaş kalp kırma nedeni olmaz.

Ne var çocugunuz 2 damla meyve suyunu halıya döktüyse? Değer mi onun minik yüregini kırmaya?
Ya kızacak bir çocugunuz olmaysaydı..?

Anlamsız şeylere kafanızı takıp bu 3 ya da 2 günlük dünyada yormayın bedeninizi ruhunuzu değmez.

Hayatınıza engeller koymayın. Engelleriniz varsa bunları aşmaya çalışın. Hayatında engeller olupta bu engelleri aşamayanlara yardımcı olun. Baktınız olmuyor boş verin bir insanın kendine yaptığı kötülüğü kimse kimseye yapmaz ne yazık ki..

Nefes alıyorsanız her gün kalktığınızda sabah çayınızı içiyorsanız akşam karnınız tok yatıyorsanız..
Ve yattığınızda aynı yatakta sıcak bir kalbe sarılıyorsanız...
Anneniz babanız iyi geceler yavrum diyorsa...

Ötesi var mı bunların?
Dünya bir soda şişesidir bir kere açtığınızda içmek için zamanınız uzun değildir. Yoksa gazı kaçar eski tadı kalmaz. Sen bunu okuyorsan şunu unutma; anını yaşa seni üzmelerine izin verme üzülmek için uğraşma neşelenmek için uğraş ve kaybetiklerine değil elindekilere bak. Yapılanları değerlendir yapamadıklarını değil....

İsmet Erkabaktepe

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 308
favori
like
share