Çanakkale Savaşları Resim Yarışması 2009

2009 Çanakkale Savaşları Sanat Ödülü
Gelibolu Memorial - Sanat Yarışması Gelibolu Memorial Ltd. Sirketi merkezi Sidney Avustralya’da bulunan Gallipoli Memorial Kulübüne bağlı olup Çanakkale’de tescil edilmiştir.Şirketin ilkesi:
“Çanakkale Savaşı kahramanlarının şahsında gerçekleşen ve sürekli barış ve evrensel özgürlüğün temeli olarak tüm insanlığa miras bırakılan sadakat, saygı, vatan sevgisi, cesaret ve arkadaşlık özel niteliklerinin korunması için herkese sorumluluk düşmektedir.”
Gelibolu Memorial Şirketi bu inançla uyumlu olarak 1915 Çanakkale Savaşı anısına 2009 Çanakkale Resim Yarışmasını düzenlemektedir. Benzer bir Yarışma (Gallipoli Sanat Yarışması) 2008 Nisan ayında Sidney, Avustralya’da sonuçlanmıştır. Çanakkale Resim Yarışmasının sonuçları 29 Temmuz 2009 de açıklanacaktır. Yarışma 18 yaş ve üstü Türk vatandaşlarına ve Türkiye’de mukim Avustralya ve Yeni Zelandalılar’a açıktır.

Konu:
Çanakkale Savaşı kahramanlarının şahsında gerçekleşen ve sürekli barış ve evrensel özgürlügün temeli olarak tüm insanlığa miras bırakılan sadakat, saygı, vatan sevgisi, cesaret ve arkadaşlık değerleri.

Koşullar:
Yarışma Türk vatandaşlarına ve Türkiye Cumhuriyetinde mukim Avustralya ve Yeni Zelanda vatandaşlarına açıktır.

Tüm katılımcılar 18 yaşın üstünde olmalıdır. Yarışmaya katılan eserlerin daha önce başka bir yarışmaya katılmamış olması ve aşağıda belirtilen katılım standartlarına uygun olması gereklidir.

Yarışmaya katılacak eserlerin Yarışmaya gönderilmesinden önce önkayit yaptırılması gerekmektedir. Önkayıt formları 18 Mayıs 2009 tarihinden itibaren bu web sitesinde yayınlanacaktir.

Yarışmaya katılacak eser, kayıt formunda belirtilecek olan adrese tüm masrafları katılımcıya ait olmak üzere 15 Haziran 2009 den sonra ve 20 Temmuz 2009 dan önce gönderilmelidir. Son katılım tarihi 20 Temmuz 2009 Pazartesi’dir. Yarışmaya katılan eserlerin değerlendirilmesi Çanakkale Resim Yarışmasi Organizasyon Komitesi tarafından belirlenecek beş kişilik bir juri taraıindan yapılacaktır.

Jurinin kararları kesin olup kararlarla ilgili herhangi bir itiraz değerlendirmeye alınmayacaktır.

Birincilik Ödülünü kazanan eser Avustralya Gallipoli Memorial Kulübü Müze Fonuna ait olacak ve sergilenmek üzere Avustralya’ya gönderilebilecektir.

Finale kalan eserler her neresi uygun olur ise; Çanakkale, Istanbul ve Ankara’da sergilenebilecektir.Yarışmayı düzenleyenler tarafindan gönderilen eserler ile ilgili olarak her türlü özen ve dikkat gösterilecektir. Ancak kayıp veya zarar hallerinde düzenleyenler, Şirket veya Kulüp herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Sergilenmek üzere seçilmeyen eserler, tüm masrafları eser sahibine ait olmak üzere , en kısa sürede kargo şirketi aracılığı ile geri gönderilecektir.

Sergilenmek üzere seçilen eserler Canakkale, İstanbul ve Ankara’daki sergileme faaliyetlerinin tamamlanmasından sonra iade edilecektir.

Eserlerin tüm geri gönderme masrafları eser sahibine aittir.

Yarışmaya katılanlar tüm Yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

Katılım Standartları:
Valilik, Büyükelçilik ve Rektörlük Ödüllerini kazananlar da dahil olmak üzere tüm eserler aşağıdaki Yarışma konusuna uygun olarak üretilmiş olmalıdır: ” Çanakkale Savaşı kahramanlarının şahsında gercekleşen ve sürekli barış ve evrensel özgürlüğün temeli olarak tüm insanlığa miras bırakılan sadakat, saygı, vatan sevgisi, cesaret ve arkadaşlık kavramları.”

Birincilik Ödülü Jüri tarafından ödül konusunu sanatsal olarak en başarılı biçimde işleyen esere verilecektir.

Valilik Ödülü Jüri tarafından Mustafa Kemal Atatürk’un 1915 yılında Türk topraklarında hayatını kaybeden Anzak askerlerinin analarına hitaben söylediği sözleri sanatsal olarak en iyi işleyen esere verilecektir.

Büyükelçilik Ödülü Jüri tarafından Barış temasını en iyi işleyen esere verilecektir.

Rektörlük Ödülü sadece üniversite öğrencilerine açık olup, Jüri tarafından birincilik ödülüne uygulanan koşullar ile aynı biçimde konuyu en iyi işleyen esere verilecektir.

Tüm katılımcılar Yarışmaya yağlı boya veya akrilik ile üretilmiş sadece bir orijinal eser ile katilabilirler.

Yarışmaya katılan eserlerin boyutları 120cm x 120 cm den fazla ve 40 cm x 40 cm den küçük olmamalıdır.

Tüm eserler çerçevesiz ve asılmaya hazır olmalıdır.

Belirtilen koşullara uygun olmayan eserler değerlenmeye alınmayacaktır.

Ödüller:
Birincilik Ödülü: 10.000 YTL
Eser Gallipoli Memorial Kulübü Müze Fonuna ait olacaktir.
Diğer Ödüller
Valilik Ödülü: 1000 YTL
Büyükelçilik Ödülü: 1000 YTL
Rektörlük Ödülü: 1000 YTL


Jüri:
Tüm eserler beş üyeli bir jüri tarafindan değerlendirilecektirBilgi için:
Çanakkale Resim Yarışması Düzenleyici Komite Sekreteri
Özge Büyük: 0506-590 70 85
[email]cap_secretary@hotmail.com[/email]

[email]buyukozge@hotmail.com[/email]

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2443
favori
like
share