Kapadokya Şiir Şöleni Şiir Yarışması


ŞAİR SABİT İNCE’NİN 40. SANAT YILI KUTLAMASI KAPADOKYA ŞİİR ŞÖLENİ ŞİİR YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI (ŞARTNAME)

1. Yarışmada konu serbest olup, Nevşehir Kapadokya ve Türkiye içerikli aşk, sevgi, özlem, vatan, millet konulu şiirler tercih edilebilir. Yasalara, milli ve manevi değerlere aykırı olmayan, Siyasi bir düşünce, ideolojik veya kişilere övgü türündeki şiirler kabul edilmemektedir.

2. Yarışmaya kendinize ait ve en fazla 2 (iki) adet şiirle katılabilirsiniz.

3. Yarışmaya bir başka birine ait şiirle katılım olması, herhangi bir yarışmaya daha önce katılmış ve bir yerde yayınlanmış olması durumun belirlenmesi halinde; bu fiili işleyen yarışmacı derhal yarışma dışı bırakılacak ve ödül kazanmış olsa bile hakkı iptal edilecektir.

4. Yarışmaya katılacak şiirin bir başka yarışmada yarışmış ve ödül almamış olması gerekmektedir.

5. Yarışma tek bölümde yapılacak, şairler ve şiir yazanlar yarışmaya katılacaklardır. Yarışmaya Türkiye ve tüm ülkelerden katılabilinecektir.

6. Yarışmaya katıldığınız şiir(ler)i yazdığınız doküman(lar)ın altına sadece Rumuzunuzu yazınız. Adınızı soyadınızı yazmayınız. Başka bir dökümana ise; en başta rumuzunuz olacak şekilde adınızı soyadınızı, yarışmaya katıldığınız şiir(ler)in adı (başlıkları), açık adresiniz (şehrinizi ve bölgenizi ve katıldığınız ülkeyi belirtmeyi unutmayınız) ve en az bir adet sizinle irtibat kurabileceğimiz telefon (GSM olabilir) numaranızı belirtmeniz gerekmektedir.

7. Şiirlerinizi kapalı zarf içerisinde posta veya kargo ile P.K. 10 gar/kayseri Türkiye adresine veya Kapadokya Kültür Derneği e.V. Schloss Str. 17 45468 Mülheim Almanya adresine gönderebilirsiniz.

8. Posta gönderilerindeki aksaklıklardan dolayı, yarışma tertip kurulumuz sorumlu değildir.

9. İnteraktif katılımlar mümkün olmayıp, gönderilen Elektronik Posta (E-Mail) iletileri dikkate alınmayacak ve gönderilse bile yarışmaya dâhil edilmeyecektir.

10 posta veya kargo yolu ile katılımlarda; yarışmacının katıldığı her şiirinin aslı haricinde 6 (adet) adet fotokopisi veya suretinin de katılım belgelerinin içerisine eklemesi gerekmektedir.

11. Yarışmaya başvurular; yarışma tertip kurulunca duyurulan katılım başlangıç tarihinden, son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar yapılacaktır. Son katılım tarihi mesai saati bitiminden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

12. Yarışmada; ilk 3 (Üç) dereceye giren, birinci, ikinci, üçüncülük ödülü alanlara, ayrıca 3 (Üç) adet mansiyon ödülünü hak eden toplamda 6 (altı) katılımcıya ödül verilecek olup, ödüle layık görülen eser sahiplerinin ödülleri “Ödül Takdim Gecesi’nde” takdim edilecektir. Ödül takdim gecesinde hazır bulunamayan yarışmacıların ödülleri başka bir zamanda hak sahibine verilecektir. Yarışmada ödül alan birinciye Almanya dışından katılmış ise Almanya’ya davet edilerek tüm masrafları derneğimizce (Pasaport ve vize işlemleri gibi özel masraflar hariç) karşılanacaktır. Almanya içinden biri birincilik ödülünü almışsa 2.cilik ödülünü alan aynı haklara sahip olacaktır. Birinci, ikinci, üçüncü gelenler Kozteb (Kozaklı Termal Otelleri Birliği) üyesi otellerde Dünyaca ünlü Nevşehir Kozaklı ilçesindeki kaplıcalarda eşleri ile birlikte 5 gün 5 yıldızlı bir termal otelde tatil ödülü ile, 3 adet mansiyon alanlarda yine Nevşehir Kozaklı da 3 gün 5 yıldızlı bir termal otelde tatil ödülü ile ödüllendirilecek, ayrıca ödül alanlara plaket de verilecektir.
13. Yarışmaya gönderilen şiirlerden ödül alanlar ve seçilmiş şiirler Sabit İnce’nin 40. sanat yılı anısına basılacak Kapadokya şiir kitabında toplanacağından, başvuruda bulunan tüm yarışmacılar bu durumu kabul etmiş sayılacaklar ve herhangi bir telif ücreti talebinde bulunmadıklarını kabul etmiş olacaklardır.

14. Yarışmaya son katılım tarihi 15 Eylül 2009 günü mesai bitimidir. Tüm katılımcılara şimdiden başarılar diliyor, şiirlerinizi süresi içinde, son günleri beklemeden şimdiden göndermenizi bekliyoruz.
15- Yarışma Jürisinde Yavuz Bülent Bakiler, Sabit İnce, Yavuz Nufel, Rasim Köroğlu bulunacak, gönderilen şiirler ön elemeden geçirildikten sonra jüri üyelerimiz tarafından puanlamayla değerlendirilecektir.
* Yarışma sonuçları 16 Ekim 2009 Cuma günü Almanya da bir Tv de yapılacak veya bir salonda Kapadokya Şiir Şöleni, Ödül Gecesi’nde açıklanacak ve ödülleri takdim Ünlü şairlerimizden Yavuz Bülent Bakiler , Sabit İnce, Yavuz Nufel, Rasim Köroğlu ve Dernek Başkanımız Mümin Uluç ile yönetim kurulu üyeleri ve Essen Başkonsolosluğu eğitim ateşesi Yusuf Terzi ve Nevşehir’den katılacak yöneticilerimizin huzurunda yapılacaktır. Yarışma Essen Başkonsolosluğu himayesinde Kapadokya Kültür Derneğince gerçekleştirilmektedir.

Yarışmaya Posta veya Kargo ile Başvuru Adresi: P.K. 10 gar/kayseri Türkiye adresine veya Kapadokya Kültür Derneği e.V. Schloss Str. 17 45468 Mülheim A.D. Ruhr Almanya adresine gönderebilirsiniz.
Ayrıntılı Bilgi ve İrtibat İçin Telefon: +90 (536) 7971050- (505) 3926707 -Almanya sabah saat 10-13arası 0049 / 208 47 76 80 - 0049 / 208 47 83 67
Bilgi için e-posta: [email]admin@kapadokyadf.com[/email], [email]sabitince1@hotmail.com[/email]

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 751
favori
like
share