Bir grup öğrenci havaya yazdıklarınızı e-posta olarak gönderen bir uygulama geliştirdi.


Kuzey Carolina Duke Üniversitesi'nden bir grup mühendislik öğrencisi cep telefonlarındaki ivme ölçerleri (accelerometer) kullanarak telefon ile havada yazı yazmayı ve bunu e-posta ile göndermeyi sağlayan bir uygulama geliştirdi.

Güncel cep telefonlarındaki ivme ölçerler telefonun hareketlerini algılamaya yarıyor. Bu sayede telefonunuzun ekranı tutuşunuza göre yatay veya dikey olarak ayarlanıyor.

Elektrik ve bilgisayar bölümünde yardımcı doçent olan Romit Roy Choudhury, şimdilik sadece kısa mesajlar yazabilen ve basit şekiller çizebilen yazılımın ileride daha karışık ve zor işlemleri de gerçekleştirebileceğini söylüyor: "Twitter ve benzerleri ile iletişim hızı gittikçe artıyor. Bu yeni uygulama hızlı iletişimi sevenler için bulunmaz bir nimet olacak."

Daha geliştirme aşamasında olan yazılımda harfleri oldukça büyük yazmanız ve harfler arasında beklemeniz gerekiyor. El yazısı da daha desteklenmiyor. Ama bu sorunların gelişmiş algoritmalar ve daha iyi ivme ölçerlerle çözülebileceğini düşünen öğrenciler "The PhonePoint Pen" adını verdikleri yazılımın bir prototipini önümüzdeki aylarda deneme amaçlı kullanıma sunacaklarını söylüyorlar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 273
favori
like
share
CLassMaN Tarih: 20.06.2009 03:02
TeKLonoJiye YetiŞiLMezz.. YeTişsen BiLee Ertesi Gün KaÇırMış OLuyorSun!..