Hasan Ali Rüzgar 2009 - Hasan Ali Rüzgar - Hasan Ali - Rüzgar - Hasan Ali Rüzgar Yeni AlbümHasan Ali, “Rüzgar” albümü ile bizlere, özgün-rock-etnik müzik modelini harmanlayarak melez müzik tarzını benimsemiştir. Kendi eserleriyle özgün, kimi zaman rock, otantik-etnik ezgilerle ise coğrafyamızın ürettiği müzik modellerinin kendi üzerindeki yansımalarını paylaşmakta bizimle. “Rüzgar” adını verdiği albümü ile uzun soluklu bir yolculukta ruhumuzu okşayan, coşturan ve bunun yanında dillenmemiş tepkilerimizi dürten bir serüvene çekiyor bizi. Hasan Ali, albümün ismini tanımlarken bakın ne diyor. “…kimi zaman esrik, kimi zaman kasvetli, kimi zaman da yıkıcıydı albümde yerini alan ezgiler. Onları tanımlayan tek imgeydi rüzgar. Ondan “rüzgar” dedim adına…”

Söz yazarı, besteci ve yorumcu kimliği ile üretimlerini sergileyen Hasan Ali, Ali Ekber Kayış, Rüstem Mahmutzade, Cem Yıldız, Ömer Avcı, Hilmi Yarayıcı, Ayhan Orhuntaş gibi isimlerle bu çalışmaya imza atmıştır.

Hasan Ali, albümünde “Müziğimiz rengimizdir.” diyerek Ozan Emekçi’ye ait olan Zam ve kendi bestesi olan Söze Dair ile toplumsal ve politik sorunlarda taraf olmakla birlikte, Zeryam, Çiko Sebep ve Nare adlı kürtçe ve zazaca eserler ile kendi kültürel dokusuna sahip çıkmakta bunun yanı sıra Çerkez ezgisi olan Rüzgar Gülüşlü Yarim ve Eskişehir yöresine ait olan Öte yakaya Geçelim adlı eserleriyle de müziğin evrensel ve birleştirici yönlerine vurgu yapmaktadır. Kendi bestelerinde ise içinde büyüttüğü duygu anaforundan damlayan, aşka ve hayata dair izdüşümleri penceremizden içeri sızdırmaktadır.

Keyifli ve yaratıcı olan bu ilk serüveninde hem yola düşen bir ışık olma hem de o ışığın içinde kalabilme adına, dinleyicilerine ılık bir rüzgar esintisi sunmaktadır.

[url]http://www.main-board.com/album-kapaklari/234745-hasan-ali-ruzgar-2009-a.html[/url]

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 492
favori
like
share
PunqEniqma Tarih: 18.06.2009 10:39
tanımıorum ama gusel soyluodur belki