Albay Dursun Çiçek Kimdir - Dursun Çiçek Biyografi - Dursun Çiçek Hakkında - Dursun Çiçek Resimleri

Dursun Çiçek 1995 yılında Şırnak'ta Özel Amfibi (hem kara hem denizde görev yapan) Tabur Komutanlığı görevinde bulunmuş. Aynı dönemde Ergenekon tutuklusu emekli Tuğgeneral Levent Ersöz de Şırnak'ta görev yapıyordu. Geçtiğimiz aylarda Güneydoğu'daki cinayetlerle ilgili tutuklanan Kayseri Alay Komutanı Albay Cemal Temizöz de 1995'te Şırnak Cizre'de tabur komutanlığı görevinde bulunuyordu. Temizöz o dönemde meydana gelen faili meçhul cinayetlerle ilgili soruşturma kapsamında tutuklu bulunuyor. Albay Dursun Çiçek'in Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Anabilim Dalı'nda doktora yaptığı belirlendi. Çiçek'in 2005 tarihli doktora tezinin konusu ise 'Örgütlerde motivasyon ve iş yaşam kalitesi'.Dursun Çiçek ismi neredeyse bir yıl boyunca unutuldu, ta ki yine Taraf gazetesinde irticayla mücadele planı adıyla yeni bir belge yayınlanana kadar. Bu belgenin altında da yine Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'in imzası vardı.
1960 Tokat Reşadiye'ye bağlı Umurca köyünde doğan Dursun Çiçek, Sivas Yıldızeli Pamukpınar Öğretmen Okulu'ndan mezun olmuş. Çiçek, 1976 yılında girdiği Harp Okulu'nu da 1980 yılında devre üçüncüsü olarak bitirmiş. 1988 yılında Harp Akademisi'ni kazanan Albay Çiçek, 1990-94 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkanlığı'nda görev yapmış. Albay Çiçek 1994'ten sonra 15 ay süre ile Şırnak'ta Özel Amfibi (hem kara hem denizde görev yapan) Tabur Komutanlığı görevlerinde bulunmuş. 1997 yılında bir süre Arnavutluk'ta görev yapan Çiçek, 2004 yılından beri Genelkurmay Bilgi Destek Daire başkanlığı görevini sürdürüyordu

Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'i bugünkü tartışmaların odağına yerleştiren görevi 2004 yılında başladı.

'İrticayla Mücadele Planı'nın içeriği kadar altında imzası bulunan Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek ismi de tartışılıyor.

Peki Dursun Çiçek kim? İşte yanıtı...

LAHİKA 1 İLE ADI DUYULDU

Kamuoyu Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek ismini ilk kez Haziran 2008'de Taraf gazetesinde yayınlanan "Lahika 1" başlığını taşıyan "Bilgi Destek Planı ve Faaliyet Çizelgesi" belgesiyle duydu.

Genelkurmay Harekat Başkanlığı tarafından hazırlandığı iddia edilen 2006 tarihli belgede, TOBB, TÜSİAD, TESEV gibi sivil toplum örgütlerine yönelik suçlamalar vardı. Belgenin Kurmay Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığı ileri sürüldü.

BÜYÜKANIT SAVUNDU

Dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, tepki toplayan bu belge için "Genelkurmay'da hazırlanmadı, birilerinin ucuz propagandası" ifadesini kullandı.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1118
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 01.03.2010 18:07
emeğine sağlık ama bütün atatürkçüleri ergenekoncu die içeri atıyorlar ya
[mrb61]O senin Hüsnü Kuruntun kimse kimseyi suçsuz yere hapse atamaz
senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu[/mrb61]
ASİ-ADANALI Tarih: 21.02.2010 10:57
emeğine sağlık ama bütün atatürkçüleri ergenekoncu die içeri atıyorlar ya