Çubuk Makarna Düğümü Kitap Özeti - Çubuk Makarna Düğümü Kitap Tanıtımı


Alexander McCall Smith
Konu: Çocuk Kitapları - Yabancı Yazarlar
ISBN: 978-9944-717-22-9
Çeviren: -
Sayfa: 80
Ebat: 13 x 19,5 cm
Baskı Yeri: İstanbul
Basım Tarihi: 17.06.2009
Günışığı Kitaplığı

Kitap Özeti

Her kitapta çocuklar daha çok eğleniyor, okumayı daha çok seviyor! “Abur cubur peşinde” koşarken, düşle gerçek zekice bir araya geliyor!

İngiliz yazar ve müzisyen Alexander McCall Smith’in çocuklar için yazdığı dört kitaplık dizi, ilköğretime yeni başlayanlara okumayı sevdirecek nitelikte. Dizi, sağlıktan lezzete, yiyeceklerin renkli dünyasını eğlenceli ve sürükleyici maceralarla kurguluyor. Gençler için kaleme aldığı “Profesörler Üçlemesi” dizisiyle de tanınan yazar kitaplarında, yetişkinlerin çocuklara güvenmesi gerektiğini özellikle vurguluyor.

SINIFLAR: 2-3-4

TEMALAR: ÜRETİM-TÜKETİM ve VERİMLİLİK, KURUMLAR ve SOSYAL ÖRGÜTLER, SAĞLIK ve ÇEVRE

makarna, fabrika, üretim, yarışma, lezzet, sevgi

KONU

Beslenme konusunda katı kuralları olan teyzeleri, çocukların makarna yemesini yasaklamıştır. Bir gün iki çocuk, amcalarının gönderdiği parayla kaçamak yapıp lokantaya giderlerse de, bu kez de paraları yemeklere yetmez. Ancak aşçı, çok leziz bir makarna pişirir onlara. Çocuklar bayılır ve sosun tarifini, ünlü bir makarna üreticisinin düzenlediği makarna sosu yarışmasına gšndermek isterler. İyi de, makarnanın kötü beslenme olduğunu düşünen teyzeleri ne diyecektir buna acaba?

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 590
favori
like
share