Telman İsmailov Kimdir - Telman İsmailov Biyografi - Telman İsmailov Hakkında - Telman İsmailov ResimleriİSMAİLOV KİMDİR?

Peki, geçen yıl doğum gününde Jennifer Lopez'i davet eden, Antalya'daki açılışa dünya starlarını getiren Telman İsmailov kim?
Azeri kökenli işadamı İsmailov, Bakü'de ev hanımı bir annenin ve tekstilci bir babanın 12 çocuğundan biri olarak dünyaya geliyor. Azerbaycan Halk Ekonomi Enstitüsü'nü bitiren İsmailov, Moskova'da Plehanov Akademisi'nde eğitim görüyor. Ancak daha ilk yılında ticarete atılıyor. 1982 yılında Moskova'ya taşınan ve Ticaret Bakanlığı'nda ekonomist olarak çalışmaya başlayan İsmailov'un 1988 yılında kurduğu ilk şirketinin adı "Ticari Hayır Firması."
1989'da ise çocukları Alik, Sarman ve kendi ismi Telman'ın isimlerinin başharflerinden oluşan AST 1989'u kuran İsmailov, 1.5 yıl içinde 600 bin ruble yatırımla Moskova'da 52 mağaza ve bir pazar açıyor. 1990'ların ortalarında satın aldığı ve 30 milyon dolar yatırım yaptığı Praga Restoran ise tarihi bir özelliğe sahip. Lukoil'in de ortağı olan İsmailov, Bir Rus Gazetesi ile yaptığı söyleşide işinin politik risklere bağlı olmadığını belirtiyor. Muhabirin "Devlet görevlileriyle özel ilişki" imasını ise "Mümkündür" diye yanıtlıyor.İKİ milyon dolar vererek Jennifer Lopez`i Moskova`daki doğum günü kutlamasına getiren Telman İsmailov, Azeri kökenli bir Rus işadamı. Rusya`nın en zengin 57`nci işadamı olan İsmailov gelirinin önemli bölümünü başkentteki bir alışveriş merkezi, lüks restoran ve otellerden kazanıyor. İsmailov, ayrıca gayrimenkul alım satım ve inşaatından da büyük bir gelir toplamış. İşadamı, adına ve kökenine bakıldığında Müslüman sanılabilir ama o aslında bir Yahudi. Aynı zamanda Avrasya Yahudileri Konferansı adlı örgütün başkan yardımcılığını yürüten İsmailov kazandığı parayı eğlenceye yatırmaktan da kaçınmıyor.

1500 YILLIK GİZEMLİ KASABA

[COLOR="coral"]2004`TE İbrahim Tatlıses`i doğum günü için Moskova`ya getiren İsmailov, üç ay sonra yılbaşı gecesi için de bir parti düzenlemiş, Mariah Carey, Ricky Martin ve Robbie Williams`ı Moskova`ya çağırmıştı. İsmailov`un Rusya`da böylesine zenginleşmesi, bazı analistlere göre doğduğu köyde gizli. `Kırmızı Kasaba` bir Yahudi cemaatinin bin beş yüz yıl önce kurduğu küçük bir yerleşim birimi.

RUSYA`NIN en zengin yüz kişisi arasına girmeyi başaran Zahar İliev ve Sergei Kokunov da bu kasabadan çıktı. İliev ve Kokunov`un 350 - 540 milyon dolar civarında serveti bulunuyor. Burada yaşayanlar, özellikle Sovyetler`in çöküşü sırasında bölgedeki diğer Azeriler`den farklı olarak ticari kafalarını çalıştırmış ve rüzgarı yakalamayı bilerek ceplerini doldurmuşlar.

BİR OTEL DAHA ALDI

İLK olarak Türkiye`den getirdikleri deri giyim eşyalarını satmışlar. Dükkanlar açmış sonra da bunları alışveriş merkezine çevirmişler. Şimdi de hem gayrimenkul alım satımı hem de inşaasında rakiplerinin önündeler. İsmailov`un daha iki sene önce 300 milyon dolar nakit ödeyerek lüks bir oteli daha satın aldığı belirtiliyor.

1.4 milyar dolarlık otelin sahibi işadamı Telman İsmailov, Azeri bir ailenin 12 çocuğundan biriydi. Kaderini değiştiren okul yıllarında girdiği bol kârlı ticaret hayatı oldu. İşte 3 milyar dolarlık İsmailov'un zenginlik serüveni...
Antalya'da görkemli bir törenle açılan 1.4 milyar dolarlık Mardan Palace'ın sahibi Telman İsmailov, Rusya'nın en zengin 57'inci işadamı. 1956, Azerbaycan doğumlu İsmailov, 3 milyar dolarlık mal varlığına sahip.
Mardan Oteli'nin muhteşem açılış töreni
Telman İsmailov Bakü'de ev hanımı bir annenin ve tekstilci bir babanın 12 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. Azerbaycan Halk Ekonomi Enstitüsü'nü bitiren İsmailov, Moskova'da Plehanov Akademisi'nde eğitim gördü. Buradaki eğitiminin ilk yılında ticarete atıldı.
1982 yılında Moskova'ya taşınan ve Ticaret Bakanlığı'nda ekonomist olarak çalışmaya başlayan İsmailov, 1988 yılında ‘Ticari Hayır Firması' adındaki ilk şirketini kurdu. Daha çok restoran ve otelcilik olmak üzere birçok alanda yatırımlara sahip İsmailov, 1989 yılında AST Şirketler Grubu'nu kurdu. Şirketine çocukları Alik, Sarman ve kendi ismi Telman'ın baş harflerinden oluşan AST adını verdi?

ŞİRKETİN CİROSU 7 MİLYAR DOLAR

Şirketini kurduktan bir buçuk yıl sonra 600 bin ruble yatırımla Moskova'da 52 mağaza ve bir pazar açtı. Bugün 7 milyar cirosu olan AST Şirketler Grubu'nun bünyesinde tekstilden matbaaya, kuyumculuktan inşaata 31 şirket bulunuyor.
Mardan Oteli'nin muhteşem açılış töreni
Şirketin en büyük yatırımları Moskova ve St Petersburg'da. Antalya'da açılışını yaptığı otelin yanısıra Türkiye'de 5 otele daha sahip olan İsmailov, Bulgaristan, Hırvatistan ve Karadağ'da da Antalya'daki otelin benzerlerinin inşaatını planlıyor. İsmailov şirketin hisselerini çocuklarıyla paylaşıyor.

DOĞUM GÜNÜNE LOPEZ VE TATLISES'İ GETİRTTİ

3 milyar dolarlık malvarlığına sahip olan İsmailov, sık sık şatafatlı eğlenceleriyle gündeme geliyor. 2004'te İbrahim Tatlıses'i doğum günü için Moskova'ya davet eden İsmailov, üç ay sonra da yılbaşı gecesi için bir parti düzenlemiş, bu partiye Mariah Carey, Ricky Martin ve Robbie Williams'ı çağırmıştı. İsmailov, 2006 yılında da 2 milyon dolar karşılığında Jennifer Lopez'i Moskova'daki doğum günü kutlamasına davet etmişti.

TUTKUSU SAATLER

İsmailov'un 1.5 milyon dolarlık Rolls Royce marka bir arabası bulunuyor. Ünlü milyarderin en büyük tutkusu ise sahibi olduğu dev saat koleksiyonu. Zengin işadamının 2 bine yakın saati olduğu biliniyor.
Mardan Oteli'nin muhteşem açılış töreni

YAHUDİ LOBİSİNİN ÖNDE GELENLERİNDEN

İsmailov aynı zamanda Yahudi lobisinin önde gelen isimlerinden biri; Avrasya Yahudileri Konferansı adlı örgütün Başkan Yardımcılığı'nı yürütüyor.
Telman İsmailov'un 3 oğlundan biri olan Sarkan İsmailov ise halen Antalyaspor'un asbaşkanlık görevini yürütüyor.
Türkiye'de kriz sırasında yatırım yapan İsmailov, daha büyük bir yatırımı olursa onu da Türkiye'de yapacağını söylüyor.

ismailov kimdir - ismailov hakkında - ismailov resimleri - ismailovun hayatı

İsmailov Resimleri

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 4039
favori
like
share
nis_2 Tarih: 18.06.2009 11:54
t$kLer