Ejder Kapanı - Sinema Tanıtımı - Sinema Özeti - Ejder Kapanı 2009Yapımcılığını TMC nin, senaryosunu Kubilay Tat’ın yazdığı ve yönetmenliğini Uğur Yücel‘in yaptığı “Ejder Kapanı” 15 Haziran’da çekimlerine İstanbul’da başladı . Film çekimleri Haziran - Temmuz aylarında 7 hafta İstanbul ve 1 hafta Erzincan’da gerçekleştirilecektir.Ejder Kapanı’nın oyuncu kadrosu ise Uğur Yücel, Kenan İmirzalioğlu, Nejat İşler, Ceyda Düvenci ve Berrak Tüzünataç gibi isimlerden oluşuyor.- Uğur Yücel, Asayişler Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı;
- Kenan İmirzalioğlu Cinayet Büro Amiri, Başkomiser ;
- Nejat İşler gazi komando;
- Ceyda Düvenci pavyon kadını
- Berrak Tüzünataç ise stajyer polis

Polisiye-gerilim tarzında olan sinema filmindeki aksiyon sahneleri için Fransa’dan özel bir ekip çekimlere teknik destek verecektir. Aksiyon sahneleri için ise yine Fransa’da özel arabalar tasarlanmaktadır. Bu sahnelerde ayrıca çok kalabalık figürasyon ekipleri de yer alacaktır.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1201
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 13.01.2010 10:11
bu film kacmaz cok super bir film olacagina inaniyorum
NaZ Tarih: 13.01.2010 09:43
Merakla bekliyorum bu filmi
Şayeste Tarih: 02.12.2009 10:04
Ejder Kapanı Film Fragmanı - Ejder Kapanı Film Fragmanları

[YOUTUBE]6ZTlUibKU8k[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]Kf8Ugku4Wxg[/YOUTUBE]
sevil1903 Tarih: 10.08.2009 19:02sevil1903 Tarih: 10.08.2009 18:56
Yapımcılığını TMC’nin yaptığı, senaryosunu Kubilay Tat’ın yazdığı ve yönetmenliğini Uğur Yücel’in üstlendiği polisiye-gerilim tarzındaki “Ejder Kapanı”nın aksiyon sahneleri için çekimlerin 7’inci haftasında Fransa’dan Cinecascade ekibi geldi.

Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Ceyda Düvenci ve Berrak Tüzünataç’ın rol aldığı, 15 Haziran’da İstanbul’da çekimlerine başlanan “Ejder Kapanı” filminin çekimleri devam ediyor. Polisiye-gerilim tarzındaki filmin aksiyon çekimleri için Ronin,Taxi ve Bourne Identity gibi filmlerde de çalışan Fransız ekip “CİNECASCADE” yaklaşık bir haftadır İstanbul’da…

Şehrin farklı mekânlarında birçok aksiyon sahnesi çekilirken, geçtiğimiz akşam da Galata Köprüsü’nde çekim yapıldı. Gece saat 01.00 sularında Trafik Şube Müdürlüğü’nün de destekleriyle Galata Köprüsü trafiğe kapatıldı ve açılan köprüden özel üretim arabanın uçma sahnesi gerçekleştirildi.

5 trilyon bütçeli Ejder Kapanı filmi için Beyoğlu Belediyesi, Kriminal Şube, Adli Tip, İstanbul Cinayet Masası, Olay Yeri İnceleme ve İstanbul Trafik Şube Müdürlüğünün destekleri alındı.

“Ejder Kapanı” filminin aksiyon sahnelerinde kullanılmak üzere Fransa’dan özel yapım 3 adet Mercedes W serisi araç ve özel üretim taksiler Türkiye’ye getirtildi. Araba çekimlerinde yaklaşık 50 metre rampa, 4000 özel koli kullanıldı ve set ekibi ile birlikte yaklaşık 200 kişi çalıştı. 2 tır malzemeyle İstanbul’a gelen ekip çekimlerde perte çıkan araçları Fransa’ya geri götürdü.

Ejder Kapanı 22 Ocak’ta tüm Türkiye ve Avrupa’da yaklaşık 300 sinema da vizyona girecek.