Serdar Baş Kimdir - Serdar Baş Hakkında - Serdar Baş Resimleri - Serdar Baş Biyografi

SERDAR BAŞ
Ece Saray Resort&Marina Genel Müdürü

1965 Adana doğumlu Serdar Baş, İÜ İktisat Fakültesi mezunu ve İÜ İşletme Fakültesi İşletme İktisadi Enstitütüsü ve Turizm İşletme ihtisası birinci dönem mezunlarından. Yönetim ve organizasyon konusunda yüksek lisans yapan Baş, şu anda İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitütüsü İşletme Fakültesi yönetim organizasyon kürsüsünde doktorasını bitirmek üzere.

Doktora tezi ise, model sonrası yönetim tekniklerinin butik otellerde uygulanması. Serdar Baş, turizme 1986 yılında Eska’ya bağlı Club Aldiana-Side’de yaptığı staj ile başlamış. O dönemde muhasebe departmanında yönetici olarak çalışan Baş, stajdan döndükten sonra, bu işi daha iyi yapabilmek için yurtdışına gitme kararı almış. Avusturya’daki bir üniversiteye doktora çalışması için giden Serdar Baş, 1989-1992 yılları arasında Viyana’da bulunduğu süre içerisinde iyi derecede Almanca öğrenme imkanı bulmuş.

Burada çalışma hayatına en alttan başlayarak bulaşıkçılık, komilik, garsonluk, şef garsonluk yapmış. Amerika’daki crouse-line’ları merak eden Baş, 1990 yılı başında üniversitenin ölü bir zamanında ‘Song of America’ adlı gemide çalışmaya başlamış. Burada ‘az personelle çok kaliteli hizmet nasıl verilir, insanlar büyük kapalı alanlar içerisinde nasıl mutlu edilir, nasıl servis yapılır’ bunları öğrenme imkanını bulmuş. Daha önce yönetici pozisyonunda çalışan ve doktorasını yapan biri olarak orada yeniden komilikten başlamış ve yaklaşık yedi-sekiz ay servis departmanında görev yapmış. Daha sonra Viyana’ya geri dönenerek Türk restoran zincirini Levanten’in bir şubesinin yöneticiliğini yapan Baş, Türkiye’ye döndükten sonra Alarko Grubu’nda Club Aldiana-Fethiye ve Paradise Albeach Golf Otelleri’nin finansal ve dekorasyonel yönetimlerini üstlenmiş. 24 ocak kararlarından kısa bir süre önce Alarko, Paradise Albeach Golf Hotel’i sattı, Club Aldiana-Fethiye’yi ise elinde tutarak işletmeyi Almanlar’a vermiş. Bu dönemde Hillside’da ilk olarak personel müdürü, daha sonra tesisin genel müdür asistanı, genel müdür vekili olarak 1996 yılına kadar çalışan Baş, 1996 sezon başında Marco Polo genel müdürü, daha sonra Oyak Grubu’na bağlı Cesar Belek’te genel müdürlük ve ikinci sezondan itibaren grubun satış koordinatörlüğünü yürütmeye başlamış. Daha sonra Lykia World genel müdürlüğü ve kulüp şefliğini yapmış ve daha sonra Bellek’e geri dönerek Sun Zeynep ve Sirene Otelleri’nde otellerinde genel müdürlük yapıp Kervansaray Bodrum Oteli’ni açmış. O açılış esnasında tanıştığı Koç Holding üst düzey yöneticilerinden tarafından yapılan teklifi değerlendirerek Divan Palmira’nın genel müdürlüğü görevini üstlenen Serdar Baş, orayı da açıp bir yıl işlettikten sonra Celal Ece’nin tranfer önerisini kabul ederek Ece Saray Resort&Marina’nın genel müdürü olarak göreve başlamış. Kendisi halen oteldeki görevini sürdürüyor.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1397
favori
like
share