KOD ADI

Başkent Ankara ilk kez yerli bir diziye ev sahipliği yapıyor. Kültür eski Bakanı Fikri Sağlar ve Gazeteci Emin Özgönül'ün senaryo danışmanlığını üstlendiği, "Kod Adı" adlı televizyon dizisi, dün start aldı. İlk çekimler Armada alışveriş merkezi ve Gölbaşı Eymir gölü içindeki Bağ evinde yapıldı.

Polisiye kurmaca biçimindeki dizide yaşanmış olaylardan yola çıkılıyor. Büyük bölümü Devlet tiyatrosu sanatçılarından oluşan dizi oyuncularının canlandıracağı karakterler arasında, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve siyasiler de var.

Ayrıca bu dizide ilk kez aktif politikanın içinde bulunan bir siyasetçi, TBMM Susurluk Komisyonu eski Başkanı AKP Nevşehir milletvekili Mehmet Elkatmış da rol alacak.

Çağan Irmak Supervizor
Asmalı Konak ve Babam ve Oğlum başta olmak üzere çok sayıda önemli projeye imza atan Çağan Irmak'ın, süpervizör olarak görev aldığı dizinin yönetmenliğini ise, Kırık Kanatlar ve Seher Vakti isimli dizilerin yönetmeni Çağatay Tosun yapacak.

Kanal D'de Eylül ayından itibaren yayınlanmaya başlanacak olan dizinin senaryosunu da, Gürdal ve Merve Karaoğlu ile Özge Yoldaş yazdı.

Elkatmış komisyon başkanı

"Derin ilişkileri" polisiye kurmaca biçiminde ekrana getirecek olan dizide birçok ünlü sanatçının yanı sıra, Meclis İnsan Hakları Komisyonu Başkanlığı görevinde bulunan ve geçmişte de TBMM Susurluk Araştırma komisyonu Başkanlığı yapan Nevşehir milletvekili Mehmet Elkatmış da gerçek hayattaki gibi, komisyon başkanı olarak rol alacak.

Uca, Cumhuriyet Savcısı

Dizide Çetin Öner, Korel Cezayirli, İhsan Sanıvar ve Gerçek Sağlar gibi sanatçıların yanı sıra, TBMM Susurluk Komisyonuna gelerek önemli itiraflarda bulunan emekli Astsubay Hüseyin Oğuz da gerçek hayattaki biçimde bir rol alacak. Arif Sağ gibi bazı sanatçılar da misafir oyuncu olarak dizi bölümlerinde görev yapacak.

Pişti proğramından olaylı biçimde ayrılan ve halen Pasaparola adlı yapımda görev alan Metin Uca da dizinin bir bölümünde Cumhuriyet Savcısı rolü ile ekrana çıkacak...

Ankara'daki ilk dizi

Ankara'da çekilen ilk dizi üvanını da taşıyan dizi için Dikmen semtindeki bir bina da plato haline getirildi. Bu platoda Emniyet Müdürlüğü, siyasi parti genel merkezi, ofisler ve bir evin içi dizayn edildi. Dizi, için Ağustos ayında da sanatçıların da katılımı ile bir kokteyl verilecek.

Dizi filmin çekimlerinde son model teknik cihazlar ile Jimmy jip adlı cihaz da kullanılıyor. Filmin çekimlerine Eylül ayı başına kadar Ankara İstanbul ve Kıbrıs'ta devam edilecek. Ankara'da TBMM binası içinde de çekimler yapılacak...

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 351
favori
like
share