Hüzünlü ve maceralı bir geçmişi olan ve şu anda Beykoz-Yeniköy hattında kendi teknesinde yolcu taşıyan Ahmet Zeybek ; annesiz büyüttüğü üç çocuğu ile hala var gücüyle yaşama tutunmaya çalışmaktadır. Diğer yandan Hayat Karayel yılların ona yaşattığı acılara rağmen umudunu hiç yitirmeden henüz küçücük bir bebekken kaybettiği oğlunu aramak için,
eski mahallesine yeniden taşınmıştır; fakat bu kez belaları da peşinden onu takip edecektir.
Ahmet her mutluluk için bir bedel ödeyerek yaşamlarını tek parça halinde tutmaya çalışmaktadır ve Hayat'tan güç alarak ailenin direği olmaya devam eder.
O hayata razıdır ve hayat mensupluğunun gerektirdiği her şeyi yapacak ve her şeyi yoluna koyacaktır. Her birisi çok ilginç ve derinlikli öyküler taşıyan karakterleri ile proje canlı bir havada ve taşıdığı hüzünlü öykülerle tezat bir mizah ve yaşam sevinci taşıyan Beykoz-Yeniköy hattına ve o civar dokusuna sağlamca oturtmuş bir yapı da tasarlanmıştır. Ahmet'in politik geçmişi ve bugün ki entellektüel kesim ile ahbaplıkları, üç çocuğu ve onların dertleriyle mücadelesi, hayatına Hayat'ın girmesiyle farklı bir boyuta taşınır.
Ahmet bir yandan yaşamını geçirdiği mahalle ve alışkanlıkları içinde üç çocuğuyla yaşam mücadelesi verirken, bir yandan da Hayat'ın dertleriyle ilgilenmeye başlar. Ancak, Hayat'ın geçmişinde kendisinin bile tahmin edemediği kadar çok belası vardır. Tüm bu olaylar mahalle dokusunda devam ederken diğer tarafta da hafta sonu ziyaretine gidilen, köyde ailesinin yanında yaşayan, Ahmet'in geçmişinde yaşadıkları yüzünden akli dengesini yitirmiş vefakar bir eş vardırOyuncular:

Tarık Akan - Sibel Can - Itır Esen - Suzan Aksoy - Aslı Tandoğan - Toprak Sağlam - Serdar Yeğin - Edip Şener - Goncagül Sunar


Yapım: Gold Film

Yönetmen: Şerif Gören

Senaryo: Mahinur Ergun

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 336
favori
like
share