[COLOR=orangered]Gözyaşı Çetesi

Güzin, Berrin ve Seda başlarına gelen kötü tecrübeler nedeniyle aşktan ve evlenmekten umudu kesmiş, kendilerini bütünüyle işlerine vermiş üç arkadaştırlar. Evleri birbirine yakın, işleri birbirinin dibinde, yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen bu üç kadın etle tırnak gibi, dostluğun en güzelini yaşamaktadırlar. Erkeklerden ellerini eteklerini çekmiş bir halde yaşayıp giderlerken her geçen gün biraz daha birbirlerine bağlanırlar. Kardeşten de ileridirler artık. Kadın dostluğunun zirvesinde, güven içinde yaşamaktadırlar. Güzin kadın terzisidir. Elinin marifetiyle evini arabasını almış, bir miktar da kenara atmıştır. Berrin spor salonu işletmektedir. Seda ise babasından kalan mandırayı çevrenin en özenli mekanına çevirmiştir. Yoğurdu, peyniri, loru taa uzak semtlerden müşteriler çekmektedir. Can ciğer kuzu sarması arkadaşlar dükkanlarını kapatıp, hızlı adımlarla birbirlerine koşarlar.Günlerin telaşı dostluklarını pekiştirir, perçinler. Ta ki... mahalleye o gelinceye kadar!
Yıllardır boş duran, market bozması kocaman dükkana yerleşen seramik sanatçısı Serdar bir anda kadınların akıllarını başlarından alır. Sanatçı dediysek adı öyle.Yoksa fason çanak çömleklerden, bazı tanrıça heykellerinden fazlası değildir elinden gelen.Yine de erkek güzeli olarak düşmüştür mahalleye ve kadınların gönüllerine. Üç arkadaş da abayı Serdar'a yakarlar. O şahane dostluk giderek bozulur
Mahallede dördüncü bir kadın daha vardır Deniz... Deniz, diğerlerinin bu sıkı dostluğunu küçümseyen ve patronuyla nişanlanma arifesinde olan, genç ve çekici bir kadındır. Ona göre, aşkı yakalamış ve mutluluğu sonuna kadar yaşamayı hak eden odur. Bu mutluluğu diğerlerinin gözüne sokmayı ihmal etmez .Ancak, hayat sürprizlerle doludur en büyük darbeyi Deniz yer aşktan Ve bu çırpınışların içinden onu tutup çıkartan, Cevahir olur. Bambaşka hayatlar yaşayan bu iki insanın yolu hiç ummadıkları bir anda çakışır.Cevahir, karanlık dünyasının içine düşen Deniz'i hiç ummadığı bir şekilde karşısında görünce, katılığı ve duygusuzluğu çatırdamaya başlar. Gözü kara gireceği bu macera, onun için tehlikeli bir oyun haline gelecektir.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 324
favori
like
share