Yeni Dizi

6 Eylül Perşembe 22:20'de


Sizi heyecan dolu bir yolculuğa davet ediyoruz...
Günümüz İstanbul’unda yalılardan, gecekondulara; üniversite çevrelerinden, bitirimhanelere kadar farklı mekanlarda her türlü sosyal kesimden insanın başından geçebilecek olaylardan oluşan öykümüz sizleri suçluların ve masum insanların dünyasında heyecan verici bir yolculuğa çıkaracak..
Polisiye romanların bir numaralı yazarı Ahmet Ümit’in senaryosuyla hayat vereceği “KOMİSER NEVZAT(KANUN NAMINA)” da öyküyü izleyecek, öyküde yer alan suçluların, kurbanların ve masum insanların yaşamlarına girecek, öyküdeki entrikayı çözmeye çalışacaksınız...Öte yandan, ülkemizin son yirmi yılda yaşadığı hızlı değişimin yarattığı farklı insan tiplerinin özgün birer örneği olan cinayet masası amiri, deneyimli Başkomiser Nevzat’la yardımcıları, iyi eğitim almış, yaşama kızgın, uyumsuz Komiser Ali ve Kriminolog Zeynep'in yaşamlarına da yolculuk yaparak, onların öykülerini de izleyeceksiniz...
Silahı, kan dökmeyi, yiğitlenmeyi kutsal değerlermiş gibi sunan hikayelerden farklı olarak, “KOMİSER NEVZAT (KANUN NAMINA)”, zorbalık, kan, şiddet gibi olguların eleştirisini de yapacak, suçun çözümünü, kaba kuvvet, güç gösterisi, gözü kara cesaret gibi niteliklerin yardımıyla değil, akıl, vicdan ve suça bilimsel yaklaşımla (kriminoloji-kriminalistik bilimlerinin uyguladığı tekniklerle) gerçekleştirecektir.Öykümüz, çok katmanlı, çok sesli, çok renkli kültürümüzün bütün öğelerini binlerce yılın getirdiği kardeşlik atmosferinde sunarken; Başkomiser Nevzat’la komiser yardımcısı Ali’nin; kuşak, eğitim, alışkanlık, deneyim olarak birbirine taban tabana zıt olan kişiliklerinin yarattığı tartışmalara, çatışmalara tanık olacak; Ali ile Zeynep arasında gelişen gelgitli, çalkantılı ama bir türlü dinmek bilmeyen bir tutkuyu kimi zaman komik, kimi zaman trajik olaylarla sizlere sunacak, ama sonunda ödenen bedel ne olursa olsun hep sevgi , iyi ve özverili olmak kazanacak...
Yanıbaşımızda yaşanan olayların, içimizde yaşayan insanların hikayesi “KOMİSER NEVZAT(KANUN NAMINA)” atv’de!

PROGRAM ÖZETİ:

Çevreci bir vakfın önünde patlama olur. Olayda bir güvenlik görevlisi yaşamını yitirir. Olaya müdahale eden Başkomiser Nevzat, rastlantı sonucu orada bulunan Ali Komiser ve Zeynep Komiser’le karşılaşır. Üçünün de çalışma tarzı birbirinden oldukça farklıdır. Ancak emniyet teşkilatı kendi alanlarında birer uzman olan bu üçlünün, Başkomser Nevzat'ın sorumluluğunda bir ekibe dönüştürülmesine karar verir. İlk olayları da çevreci vakfın bombalanmasıdır. Buldukları kanıtlar ve ipuçları onları Kudret İnşaat adındaki büyük bir şirkete yönlendirir. Çünkü bu şirketin başında eski bir kabadayı olan Kudret vardır. Ancak hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Gördükleri şey buzdağının küçücük bir parçasıdır. Altta çok daha büyük bir suç örgütü yatmaktadır... Böylece ekibimiz büyük bir gizemin ilk parçasını çözmeye koyulur. Olayları çözerken duygularıyla hareket eden, dik başlı Ali ile gerçekçi Zeynep çatışmaya başlar. Onları uzlaştırmak Başkomser Nevzat'a düşecektir. Ancak Ali ile Zeynep'in çatışmasının arkasında farklı çalışma anlayışı değil, birbirlerinden hoşlanmaları yatmaktadır. Başkomser Nevzat'ın bu gerçeği kavraması biraz zaman alacaktır.
Yıllar önce karısı ve kızını kaybeden Nevzat ise yalnızlığını Despina ile paylaşmaktadır. Ancak ölen ailesini bir türlü unutamayan Nevzat, Despina ile olan ilişkisine gereken önemi veremez; bu durum Nevzat'ı gerçekten seven Despina'yı derinden üzmektedir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 333
favori
like
share