[COLOR=burlywood]1. Bölüm


Özpolat Holdingin tek varisi Ömer (26-27), sorumluluk almak istemeyen, aklı da gözü de oynaşta tam bir sevimli hergeledir. Her devirde karşılığı olan Ömer, zamanımızda tiki diye nitelendirilebilir.

Özpolat Holding bir arazi sorununu çözmek için Kaz Dağlarına gitmek üzere babası Haşmet Bey (ki Haşmet Bey her an oğlunu adam etmek için planlar yapmaktadır) tarafından görevlendirildiğinde, en yakın arkadaşlarını da yanına alarak güzel bir tatil yapma planı ile yola çıkar. Bir gülümsemesi, bir tatlı sözü ya da bir göz süzmesiyle genç kızların başını döndüren Ömer, tatil amaçlı bu iş gezisinde tam bir sert kayaya çarpar: Ayşe!

Babası yıllar önce onları terk ettiği için Ayşe ve annesi Sevim, dimdik ayakta durmayı öğrenmiş, erkeklerin yaptığı işlerin üstesinden gelmeyi becermiş, haliyle de gönül kapılarını karşı cinse kolay açmayacak kadınlardır. Ama bu tavır Ömeri çıldırtır. Hırsından Ayşenin bir gülümsemesi bir tatlı sözü için dağları delecek hale gelir. Arkadaşları da abi bu kız sana bakmaz, boşuna uğraşma dedikçe iş-tatili uzar da uzar.. Arkadaşlarıyla da büyük bir iddiaya girer: Bu kızı tavlayamazsa Porschesi onların olacaktır, ama tavlarsa onlarda serserilikten vazgeçip Ömerin holdingte çektiği çileye ortak olacaklardır, iki yıl onunla çalışacaklardır;

Kumar keyiflidir, adrenalin yükseltir, kumara masasında gerçek hayattan soyutlanır insan Ömer gerçeği masadan kalktığında değil de, bu iddiayı kazanmak uğruna Kazdağlarının Adatepe köy meydanında nikah masasına oturduğu anda görür. Tamam Ayşe güzel kızdır, tatlı kızdır ama o masaya nasıl sürüklenmiştir. Arkasına bakmadan kaçmak ister. Kaçma planını uygulamaya koyuncaya dek de iş işten geçer, Ömer ve Ayşe artık evlidir. Ama bu beladan kurtulmak için gerdeğe girmeden, kimseyi daha fazla incitmeden tüymesi ve izini kaybettirmesi gerekmektedir. Ömerin sevimli hergeleliğinin inandırıcı bir yanı da vardır. Arkasında gözyaşı döktürmeden tüymeyi başarır.. İstanbula kaçışı kurtuluşu olabilecek midir?

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 503
favori
like
share