"Düşmana inat bir gün fazla yaşamak" demiş ya şair... Hayattan yediğimiz tokatlara inat, her tokattan daha da güçlenerek çıkmak... Her bir yumruktan sonra tekrar ayağa kalkabilmek.

Herkes sıkı üç beş yumruk yemiştir. Yemeyen yoktur. Marifet yumruğu yememek değil, yere indikten sonra kalkıp tekrar varolabilmektir. Her boksör biraz bize benzer... Her ring biraz hayata... Her hayatın içinde sakladığı çileler, acılar, biraz o'na...

PUSAT'a...

Her seferinde daha da güçlenerek yoluna devam etmek...

PUSATLANARAK...

Yeteneklerini, sabrını, cesaretini zırh bilip... Hepsini kuşanarak, düştükten sonra, tekrar varolabilmek için doğrulmak...

Kendini bilmek önce... Sonra, kızgın ateşlerde dövüp zırhını, onu kendince kuşanmak.

Her PUSATLI'nın, kötünün ve musibetlerin sillesine karşı siper edineceği bir kalbi ve sağlam bir bileği vardır.

ALİ PUSAT... "Üzerine yüreğinden başka muska takmadan"* hayata ringlerden tutunmaya çalışan, sporla PUSATLANAN bir genç...

Onun bir hedefi var. Çektiği her çileyi kutsal bilerek gelmesini beklediği bir günü...

Bu, PUSATLI'nın hikayesidir. Hayatın sillesine karşı bir PUSAT kuşanarak hayatta kalmaya çalışan herkesin.

Herkesin PUSAT'ı kendi kalbinde saklıdır.
Onu bulmadan... PUSATLANMADAN girilen her dövüşte bitiş zili, hep mağlubiyete çalar.

* İsmet ÖzelOsman Sınav yılın en çarpıcı dizisine imza atıyor!
"PUSAT"

Osman Sınav'ın yapımcısı olduğu "Pusat" adlı televizyon dizisi
Eylül'de Show TV ekranlarında yayına giriyor.

Sinegraf Film Yapım Şirketi'nin sahibi olan yapımcı-yönetmen Osman Sınav bu kez bir boksörün yaşamını konu alan televizyon dizisi "Pusat" ile seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Oyuncu kadrosunda Haluk Piyes, Yasemin Balık, Emin Boztepe, Tarık Solak, Şahin Çelik, Esin Civangil, Koray Ergun ve Tevfik Polat isimlerinin yer aldığı "Pusat"ın yönetmeni ise Abdülkadir Ceylan Ede. Çekimlerine 13 Ağustos'da başlanacak olan "Pusat", Eylül'de Show TV ekranlarında yayına girecek. Projenin çekimleri Sivas ve İstanbul'da gerçekleşecek.

"Pusat"ın başrol oyuncusu Haluk Piyes, 1997 yılından beri oyunculuk yapıyor. Uluslararası projelerde oynamış olan Haluk Piyes'in yer aldığı son proje ise; yine bir Osman Sınav filmi olan "Pars - Kiraz Operasyonu". "Sahte Prenses", "Eylül", "En garde", "Klasse von ‘99", "Brief Des Kosmonauten", "O da Beni Seviyor", "Kanak Attack", "Schrei der Liebe", "Mädchenfalle - Der Tod kommt online" ise Piyes'in yer aldığı uluslararası anlamda başarı kazanmış diğer projeler.

Haluk Piyes ile başrolü paylaşan Yasemin Balık, "Kurtlar Vadisi", "Hacı", "Bütün Çocuklarım" ve "Sözün Bittiği Yer" gibi önemli yapımlardan tanıdığımız genç ve başarılı bir oyuncu.

"Son Osmanlı: Yandım Ali" ve "Shootfighter" filmlerinde rol alan Emin Boztepe, 1976 yılından beri savaş sanatları çalışıyor. Boztepe, Avrupa ve Amerika'da üstün dövüş kabiliyeti ve eğitmenlik kalitesiyle tanınıyor.

Show TV'de yayınlanan Kickbox Şampiyonası'nın organizasyonunu üstlenen Tarık Solak ise, Türkiye'de, boks sporunu, sahneye taşıyan ilk organizatör.

1979 yılından beri oyunculuk yapan Şahin Çelik, "Acı Hayat", "Kaybolan Yıllar", "Tuzak" ve "Sıcak Saatler" gibi önemli yapımlardan tanıdığımız bir isim.

Oyunculuk kariyerine 2002 yılında "Ekmek Teknesi" ile başlayan Esin Civangil,
"Mavi Rüya", "Memleket Hikayeleri" ve "Yuvamı Yıkamazsın" projelerinde rol aldı.

1982 yılından beri oyunculuk yapan Koray Ergun, "Pars - Kiraz Operasyonu" sinema fiminde Osman Sınav'la beraber çalıştı. Tecrübeli ve başarılı bir oyuncu olan Ergun, son olarak "Geniş Zamanlar"da rol aldı.

Tevfik Polat ise kariyerine "Pars - Kiraz Operasyonu" ile başlayan yeni bir oyuncu.

Senaryo ekibinde Aybars Bora Kahyaoğlu, Onur Şener, Selman Kılıçaslan, Uğur Önver ve Burak Zeybek'in yer aldığı "Pusat"ın yazım süreci yaklaşık üç ay sürdü. Söz konusu süreçte boks sporu ve boksörlerin yaşamlarına dair geniş bir araştırma yapan senaryo ekibi, dramı kuvvetli bir proje ortaya çıkardı.

Çarpıcı bir içeriğe sahip olan "Pusat", müzik anlamında da televizyon dizilerinde görmeye alışkın olmadığımız deneysel çalışmalara imza atacak. "Pusat" seyircileri; TRT sanatçısı, Kalan Müzik'ten Türk Halk Müziği albümleri çıkarmış olan halk ozanı Cengiz Özkan ile Türk rap müziğinin önemli isimlerinden MC Fuat Engin'in, birbirinden tamamen farklı tarza sahip olan ilginç atışmalarına tanık olacak.

"Pusat"ın yapım ekibinde ise; görüntü yönetmeni Yusuf Akkuş, sanat yönetmenleri Sırma Bradley ve Orkide Batır, kurgu yönetmeni İbrahim Sanver Özcan ve müzisyen Aytuğ Yargıç yer alıyor.

"Pusat", çarpıcı ve dramatik hikayesiyle, 2007 - 2008 televizyon sezonuna damgasını vuracak kadar iddialı geliyor.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 575
favori
like
share