Yakında!STAR TV’ NİN YENİ YAYIN DÖNEMİNDE BAŞLAYACAK OLAN YENİ DİZİSİ “LEYLAN” NIN ÇEKİMLERİNE KARS’TA BAŞLANDI...

Yapımını Base Production’ın üstlendiği, sezonun yeni dizisi ‘Leylan’ın çekimleri Kars’ta başladı. Yeni sezondan itibaren ekrana gelecek ‘Leylan’ın hem senaryosu hem de yapımını daha önce ‘Aynalı Tahir’, ‘Kaybolan Yıllar’, ‘Duvar’ gibi ses getiren dizilere imza atan Sergin Akyaz’a ait. ‘LEYLAN’ın başrollerini Sinem Öztufan, Saydam Yeniay, Sermin Hürmeriç, Fulya Özcan Ündüz, Barış Kılıç, Kaan Çakır, Adalet Çimen, Nesrin Akdağ ve Ece Naz Kızıltan paylaşıyorlar.

“LEYLAN” dizisi; Türkiye'de bugün hâlâ sekiz kızdan birinin okula gidememesi gerçeğinden yola çıkarak, herkesin eğitim alması ve her alanda cinsiyet ayrımının önüne geçilmesi gibi sosyal konulara dikkat çekmek istiyor. Bugün hâlâ maddi sebepler ya da gelenekler nedeniyle okula gönderilmeyen ve erken yaşta evlendirilen, çocuklukları yaşatılmayan genç kızları sesi “LEYLAN” ile çok geniş kitlelere ulaşacak.

“LEYLAN”da Sinem Öztufan; kızını okutabilmek için Kars’ın küçücük köyünden yola çıkan gencecik bir anne karakteri ile ekrana geliyor. Sessiz ve durgun görüntüsünün altında birçok kadından daha güçlü, daha gözü kara; köklerine ve yavrusuna sımsıkı bağlı ve kendininkinden daha iyi bir hayatı olsun diye savaşan bir kadın Leylan...

Yonca ise yaşından erken büyümek zorunda kalmış, çok zeki, annesinin güzelliğini almış bir kızdır. Hayran olduğu, inandığı tek kişi annesidir. Yonca rolünde ise “Gönül Yarası” filmindeki başarılı performansıyla alkış alan Ece Naz Kızıltan, ağır bir rolün altından başarı ile kalkıyor.

Kars’tan kalkıp İstanbul’a gelen ana-kıza iş veren ünlü işadamı Ayhan rolünde ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun başarılı oyuncularından Saydam Yeniay’ı tiyatro sahnelerinin dışında televizyon ekranlarından da izleyebileceğiz. Ayhan’ın ilk eşi ve iki yetişkin çocuğunun annesi Şiraz hanımı ise yılların deneyimli oyuncusu Sermin Hürmeriç canlandıracak. Şiraz ve Ayhan’ın oğlu rolünde Barış Kılıç, kızı rolünde ise Nesrin Akdağ, damadı Güven rolünde ise Kaan Çakır dizinin kadrosunda yer alıyor. Şiraz hanımın yıllardır dert ortağı olan evin hizmetlisini ise Fulya Özcan Ündüz canlandırıyor.

Bu hikaye; kızını okutabilmek için doğduğu toprakları; Kars’ı bırakıp da İstanbul’a göçen genç bir anne (LEYLAN) ile, okumayı çok isteyen küçük kızının (YONCA) hikayesidir....“Benim adım Yonca... Bu çiçek kadar kadar şanslı olayım diye adımı Yonca koymuş annem... Ve ondan daha iyi bir hayatım olsun istemiş; işte bu yüzden savaşmış ninemle, bütün aile ile...’’

Kars’tan İstanbul’a uzanan yaşam mücadelesinde Leylan’ın ve Yonca’nın hayatı nasıl olacaktır?
Annesininkinden farklı bir hayat mı beklemektedir onu?

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 348
favori
like
share