38 yıl sonra Ezo Gelin

Fatma Girik;in 38 yıl önce beyazperdede canlandırdığı "Ezo Gelin", dizi film oluyor. Ezo Gelin;i Nurgül Yeşilçay canlandırıyor.


;da Gaziantep;te "berdel" usulüyle teyzesinin oğluyla evlendirilip, Suriye;ye gelin olarak giden, adı, sevgi, aşk, gurur ve memleket özlemiyle özdeşleşen Ezo Gelinin yaşamöyküsü, dizi film oluyor. Son olarak 1968 yılında Orhan Elmas tarafından beyazperdeye aktarılan hikayede Ezo Gelin;i Fatma Girik canlandırmıştı.

Behçet Kemal Çağlar;ın eserinden sinemaya aktarılan filmde Fatma Girik;in rol arkadaşları ise Tugay Toksöz, Cenk Er, Bilal İnci ve Ahmet Mekindi. Yaşadığı evlilikler, aşkı, memleket hasreti türkülerle anlatılan, adı çorbaya bile konulan Ezo Gelin, 38 yıl aradan sonra bir kez daha seyirciyle buluşacak. Pastel Yapım tarafından çekilen dizide Ezo Gelin;i Nurgül Yeşilçay, onun büyük aşkı Ömer;i ise tiyatrocu Erkan Sever canlandıracak.

Yönetmenliğini Uluç Bayraktar, senaryosunu Ahmet Yurdakul, müziklerini ise Arif Sağ’ın yaptığı dizinin hikayesi ise şöyle: Ezo, çok küçük yaşta annesini ve babasını kaybettiğinden, çok çocuklu bir akrabalarının yanında öksüz olarak büyür. Ezo’nun güzelliği sadece kendi köyünde değil, tüm yörede dillere destandır. Yörenin bütün gençleri onunla evlenmek ister. Ancak Ezo’nun gönlü Ömer’dedir. Güçlü, becerikli, güzel Ezo, asker yolu bekler. Fakat sevdiğine kavuşamaz... Hazırlıkları altı ay süren dizide, bütün oyuncuları Gaziantep şivesiyle konuşabilmek için özel dersler aldı. Dizide Nurgül Yeşilçay ve Erkan Sever’in dışında, Macit Sonkan, Onur Ünsal, Engin Yüksel, Ruhi Sarı, Nihan Okutucu, Yağmur Kaşifoğlu ve Ahmet Mümtaz Taylan da rol alıyor.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 561
favori
like
share