1. BÖLÜM


Fadime, annesi Nazife ve babaannesi Zarife ile birlikte Trabzon'un köylerinden birinde yaşayan genç ve güzel bir Karadeniz kızıdır. Balıkçılık yapan babası Reis, karısı ile geçinemediği için evini terk etmiş, güzel bir rus kızı olan Tanya ile birlikte İstanbul'a yerleşmiştir. Oğlunun evi terk etmesinden gelinini sorumlu tutan Zarife, Nazife ile hiç geçinememektedir. Fadime de sık sık tatlı kavgalara tutuşan babaannesi ve annesi arasında kalmaktadır.

Civardaki bütün erkeler Fadime için yanıp tutuşmakta, Fadime'nin gözü ise kimseyi görmemektedir. O hayallerindeki prensi beklemektedir evlenmek için.

İlias ise Yunanistan'da yaşayan ve kökleri Trabzon'daki Rumlara dayanan çok zengin bir ailenin yakışıklı oğludur. Annesi Maria, babası Hristos ve dedesi Dimitros en yakın olduğu kişilerdir. Dedesi Hristos İlias'tan Trabzon'a gidip daha önceden kendilerine ait olan ve manevi açıdan çok değer verdiği eski evlerini satın almasını ister.

İlias yanında yakın arkadaşı olan ve gazetecilik yapan Yorgo, bir diğer arkadaşı Aleksi ve de nişanlısı Victorya ile birlikte Trabzon'a gider. Dedesinin söylediği evi bulurlar, ev Fadime'nin babaannesinin evidir. Değerinden çok fazla para teklif edilmesi karşısında şaşıran ve bunda bir iş olduğunu düşünen Zarife evi satmak istemez.

Arkadaşları ile birlikte rafting yapan İlias kaza geçirir ve suda kaybolur.

Suyun kenarında balık tutan Fadime oltasına takılan İlias'ı kurtarır. İlias baygın haldedir, Fadime onu babaannesinin evine götürür. Fadime gördüğü bu yakışıklı gencin evlenmek için beklediği hayallerinin prensi olduğunu düşünmektedir.
İlias Zarife'nin ilaçları sayesinde iyileşmeye başlamıştır. Kendine geldiğinde uyumakta olan Fadime'yi gören İlias onun güzelliği karşısında büyülenir, yanına yaklaşıp ona bir öpücük kondurur. Uyanıp tüfeğine sarılan Fadime namusunun kirlendiğini ve evlenmeleri gerektiğini söyler, aksi takdirde namusunu temizlemek için onu öldürmesi gerekecektir. İlias çaresiz Fadime ile evlenmeye razı olur.

İmam nikahı kıyılan Fadime ve İlias düğün hazırlıklarına girişir ancak İlias mecbur kaldığı için evliliği kabul etmiştir ve iş fazla uzamadan bu durumdan kendini kurtarmak istemektedir. Fadime'ye bir mektup bırakarak birlikte olmalarının imkansız olduğunu, Yunanistan'a döndüğünü, imam nikahının da geçersiz olduğunu söyler. Fadime kararını verir İlias'ın peşinden Yunanistan'a gidip onu bulacak ve namusunu temizleyecektir.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1337
favori
like
share