Yaşamınızın ışığı biricik oğlunuz ya sizin çocuğunuz değilse?

Üç Nokta Film yapımcılığında yönetmenliğini Ersoy Güler’in üstlendiği Milyonda Bir’in başrollerini Sümer Tilmaç, Cenk Gürpınar, Metin Belgin, Itır Esen, Erdi Bolat ve Duygu Gök paylaşıyor.

Bir yandan iki gencin hayata adım atmaları, ilk aşklarının heyecanı, kavgasını, mücadelesini yaşarken diğer yandan da ailelerinin bir sırrın yarattığı kasırgayla nereden nereye sürüklendiklerini anlatan Milyonda Bir” i izlerken kimi zaman kahkahalarınızı kimi zaman da gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.

Genel Hikaye :

Şermin ve Yaşar usta, 18 yaşına gelen oğullarının birgün karşılarına çıkan doğum hemşiresinin itirafı ile öz çocukları olmadıklarını öğrenirler. Hastanede bebeklerinin karıştığını öğrenen Şermin ve Yaşar Usta’nın artık hayatları değişmiştir. Milyonda Bir, birbirinden gece ve gündüz gibi farklı iki aile etrafında geçen bir hikaye. Kalabalık Şencan ailesi, fakir, onurlu, neşeli, umutlu bir aile. Baba Yaşar Usta ve karısı Zekiye’nin dört çocukları var. Üç kız bir de Ali..18 yaşındaki Ali gözbebekleri, üç kuşaktır ailenin tek okuyanı..Bir de üç kuşaktır ailenin tek sarışını…
Paksoy’lar ise ülkemizde parmakla gösterilecek kadar az olan gerçek bir burjuva ailesi. Ünlü avukat Selim Paksoy, güzel karısı Şermin Paksoy ve tek çocukları Sinan Paksoy ile tam bir çekirdek aile….Yalnız sorumsuz sevimli hergele Sinan ailesinden daha esmer olmakla kalmıyor, Paksoy soyunun üç kuşaktır okul hayatı en kötü giden üyesi ünvanına da sahip. Bu Ali ve Sinan, doğdukları hastanenin bebek odasından tanışıyorlar. Ama o odada yaşananları pek hatırlamıyorlar. 18 yaşına geldikleri şu günlerde tekrar karşılaştılar ve birbirlerinden nefret ettiler. Çünkü ikisi de güzeller güzeli Burcu’nun en yakınındaki erkek olma mücadelesi içindeler. Burcu, Ali’nin Tıp Fakültesi’nden sınıf arkadaşı, Sinan’ı da üniversiteye hazırlayan özel ders hocasının kızı. Burcu’nun etrafında dönüp duran Ali ve Sinan, birbirlerini bir kaşık suda boğmak isterken kaderin onları nasıl bir bağla bağladığından şimdilik habersizler. Hayat onlar için olması gerektiği gibi akıyor. Ama zengin annemiz Şermin ve fakir babamız Yaşar Usta için
durum farklı.. Çünkü onlar çocuklarının hastanede karıştığı haberini alacaklar ve hayat artık ne onlar için ne de aileleri için asla eskisi gibi olmayacak.

23 Haziran Pazartesi

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 340
favori
like
share