Ateşten Koltuk

[YOUTUBE]DFEk6Z4n6N0[/YOUTUBE]

Ateşten Koltuk-Dizisi Bölümleri İçin Yorumlar,Resim
Galerisi,Videolar,Haberler

Yenilikçi başbakanın 'Ateşten Koltuk'u

Mehmet Ali Ilıcak'ın Ateşten Koltuk'u ekranda. Ilıcak, dizide hayatı anlatılan kişinin Tayyip Erdoğan, Adnan Menderes ve Turgut Özal'ın karışımı, yenilikçi bir başbakan olduğunu belirtiyor.


Mehmet Ali Ilıcak'ın kaleme aldığı Ateşten Koltuk adlı dizi bu akşam başlıyor. Bir başbakanın medya, iş dünyası ve terör üçgeninde yaşadıklarını anlatan dizi, seçimi, yüksek oy oranı ile kazanmış Kemal Atak adlı başbakanın göreve başladığı ilk günden itibaren yaşadıklarının konu ediyor. Ilıcak bir buçuk senedir üzerinde çalıştığı dizide, Ateşten Koltuk'ta oturan başbakanın, Recep Tayyip Erdoğan, Adnan Menderes ve Turgut Özal'ın olumlu yönlerini ele alarak yarattığı bir karakter olduğunu belirtiyor. Süleyman Demirel neden yok diye sorduğuzda ise Ilıcak, “Bizim başbakanımız modern, yenilikçi, atılımcı ve muhafazakar bir karakter ve 45 yaşında genç bir başbakan. Ben Demirel'in 70'inden önce yaptığı başbakanlık yıllarını hatırlamıyorum. Benim için o bir Cumhurbaşkanı, bizim dizimizde de Cumhurbaşkanı yok” diyor. Dizinin bugünde geçtiğini ama Tayyip Erdoğan sonrasındaki başbakanı anlattığını söyleyen Ilıcak, “Günümüz sorunlarından birebir anlattığımız şeyler de var, kurgusal hikayeler de” diyor. Kurtlar Vadisi gibi derin devlet analizleri yapmayacaklarını ifade eden Ilıcak, daha çok reel hayatı anlatacağını belirtiyor. Dizide terör, başörtüsü gibi bugünün önemli meselelerini ele alacaklarını söyleyen Ilıcak, “Kemal Atak başörtüsü sorununu toplumsal mutabakatla çözecek. Bunula birlikte Başbakan önemli badireler atlatacak. Dizide aksiyonun hiç eksik olmayacak” diyor. Dizide Kemal Atak'ı Tayfun Eraslan canlandırıyor. Dizide ayrıca Gülay Kuriş, Meyra Ilıcak, Can Ataklı gibi isimler de yer alıyor.İlk bölümde patlama var

Dizi, Başbakan'ın kendisine verilen destekten ötürü ilk olarak Çapraz Ateş programına katılmasıyla başlıyor. Ardından Başbakan'la yıldızı barışmayan iş adamı Cengiz Kazan ekrana geliyor. İlk bölümde ayrıca bir alışveriş merkezi bombalanıyor.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 491
favori
like
share