Yeni Teşvik sistemi ve TRABZON Paneli -Yeni Teşvik sistemi ve Trabzon Toplantısı

Bugün İstanbul'da yapılacak olan tarihi toplantıda Trabzon'un kaderi belirlenecek.

Trabzon'un yeni teşvikte 4. Bölgede yer almasıyla birlikte elde ettiği tarihi fırsatı değerlendirmek amacıyla bugün İstanbul Levent'te 300'e yakın Trabzonlu işadamı bir araya gelecek."Yeni teşvik sistemi ve Trabzon" konulu toplantı bugün saat 11.00'da İstanbul Mövenpick Otel'de yapılacak.

Trabzon Valiliği, Trabzon Belediye Başkanlığı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon Ticaret Borsası, Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği ve Trabzon'daki ekonomiyle ilgili kurumlar ve sivil toplum örgütlerinin katılımlarıyla bugün saat 11.00'da İstanbul Mövenpick Otel'de Yeni teşvik sistemi ve Trabzon konulu bir toplantı düzenlenecektir.

Bakan Faruk Özak, Trabzon ve Karadeniz Bölgesi'nin, yeni teşvik sistemi içinde en çok desteği alan bir konumda olduğunu belirterek, Yeni yatırımlar yönünden değerlendirdiğimiz zaman, ilimiz deniz limanı, havalimanı, üniversitesi, bölgenin merkezi oluşu, yatırım alt yapısının hazır oluşu, girişimcisinin fazla olması Kafkaslara hizmet açısından cazip bir yerde olması nedeniyle en avantajlı şehirlerden birisi olmuştur. Trabzon'un bu avantajlı konumunun gündeme getirilmesi ve yeni teşvik sisteminin Trabzon ve bölgemiz açısından değerlendirmek amacıyla İstanbul'da bir toplantı yapacağız dedi.

Selahattin Aydınlı / haber61.net

Kaynak:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 348
favori
like
share