Orkid tarafından Türkiye, Polonya, Rusya ve Mısır’daki kadınlar arasında gerçekleştirilen araştırma sonuçları toplantısında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Serpil Özen’in ve Kişisel Gelişim Uzmanı Canan Yolaç’ın da katkılarıyla regl sürecinin olumlu yanları, Özel Günlerin 6 Mucize paylaşıldı.

1. Özel günlerde kadınlar üretkenliğin doğanın bir armağanı ve kadın olmanın sağlıklı bir göstergesi olduğunu her geçen gün daha da fazla farkediyor. Doğurganlık yetisi kadınları güçlü ve pozitif kılıyor, regl döngüsü hem fiziksel hem de ruhsal olarak kadınların kendilerini yenilemesini sağlıyor.

2. Özel günlerde kadınların vücudundaki östrojen artışı - özellikle yumurtlama döneminde - görme ve koklama duyusunu daha da keskinleştiriyor, önsezi kuvvetleniyor ve yaşamın sunmak istediklerine karşı bu dönemde algı çok daha açık oluyor.

3. Özel günlerde kadınların metabolizması diğer dönemlere kıyasla çok daha hızlı çalışıyor; bu dönemde vücut toksinlerin bir bölümünü dışarı attığı için kilo vermek daha kolay oluyor.

4. Özel günlerde artan östrojen hormonu kadınların cildinin daha parlak ve saçlarının daha yumuşak olmasını sağlıyor.

5. Özel günlerde kadınların birlikte yaşadığı, çalıştığı veya eğlendiği arkadaşlarıyla vücudutları da zamanla uyum sağlıyor, regl periyotları birbirine yaklaşıyor, aralarında daha derin bir anlayış ve sağlam duygusal bağlar oluşabiliyor.

6. Özel günlerde kadınlar ilgi görmeye, şaşırtılmaya, ufak sürprizler ve armağanlara daha açık oluyorlar; çevresindekilere ise bu dönemde nazları daha fazla geçiyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 83
favori
like
share
mihmandar Tarih: 22.08.2009 13:59
aşırı tatlı krizi, ağrı kesici, ama yinede bitmesin bugünleer,
vucudumuz yenileniyor kızlar mutlu olun yoksa suratlar falan harita durumu.
Nirvana Tarih: 17.08.2009 04:55
:16:tamamen sinir küpü oluyorum,aşırı tatlı yeme isteği oluşuyor.Ve etrafımda kim ne derse hep tersimden anlıyorum,regl başlayınca pamuklar gibi yumuşuyorum:78:
Miss.ultrAslan Tarih: 25.06.2009 13:23
Patlamaya hazır volkan gibi oluyorum..
Elime kimse geçmemeli özel günlerimde :S
Yasashii Kioku Tarih: 20.06.2009 14:49
bende daha duygusal oluyorum...hic sevmiyorum ya su özel günleri..sancidan ölüyorum...
eGoiSta Tarih: 20.06.2009 12:20
hmm ilginç ben özel günlerde daha asabi daha duygusal daha ağlak oluyorum.. :S