Minimum Sistem Gereksinimleri

Windows XP SP2, Windows Vista 32-bit and 64-bit
Intel Coe 2 Duo E4300 veya AMD Athlon X2 3800+
ATI Radeon X1800-serisi 512MB, NVIDIA GeForce 8400 512MB
2GB RAM
9 GB boş alan
DiectX 9.0c-compatible soundcad
Keyboad, Mouse veya Xbox 360 Gamepad

Önerilen Sistem Gereksinimleri

Windows XP SP2, Windows Vista
Intel Coe 2 Duo E8400 veya eşit
4GB RAM
ATI Radeon HD 4800 serisi, NVIDIA GTX 260 serisi veya daha iyisi

Not: Intel Pentium D805 giibi çift çekirdekli işlemciler ve 256 MB gibi Video kartları desteklenmemektedir.

Bir zamanların popüler kahramanlarıdır Ghostbusters (Hayalet Avcıları). Çizgi dizisiyle olsun, sinema filmiyle olsun oldukça sempatik ve eğlencelidir. Aslında mantık iyi ve kötünün mücadelesi olsa da, bunu vahşileştirmeden, ortalığı kan revan içinde bırakmadan verir Hayalet Avcıları.

Video oyun dünyasında da adına birkaç kez rastladığımız Ghostbusters, uzun zamandır su yüzüne çıkmamıştı ki, Terminal Reality tarafından yeni bir oyununun yapılacağı duyuruldu. Ghostbusters II filminin konusu üzerine geliştirilen yapımda, birbirinden ünlü isimlerin seslerini duyacağız. Öyle ki, Dr. Peter Venkmanı Bill Murray, Dr. Raymond Stantzı Dan Aykroyd, Dr. Egon Spengleri Harold Ramis ve Winston Zeddemoreu Ernie Hudsonın sesinden dinleyeceğiz. Sadece bunlar da değil, Ghostbusters IIde rol almış ve oyunda da kullanılacak birçok karakter orijinal sesleriyle yapımda yer alacak. Tabii bu isimler yeniden stüdyonun yolunu tutup seslendirme yapmayacak. 1989 yılında vizyona giren filmdeki sesleri kullanılacak.

"Oyun içinde filmdeki baş karakterler kendi modellemeleriyle yer alıyor."
Tablodaki hayalet Vigo

Aksiyon ve korku öğelerini komedi unsuruyla birleştirecek olan yapımda, dört hayalet avcısından birini seçerek büyük düşman Vigonun karşısına çıkacağız. Vigo kim mi? İkinci filmi izlemiş olanların bileceği, şu tablodaki hayalet (Tablodan çıkınca Godzilla boyutlarında dev bir hayalete dönüşüyor).

Oyunda aksiyona hayalet ihbarı üzerine yola çıkmamız ile başlıyoruz. Şu meşhur kütüphane sahnesini hatırlıyor musunuz? Ya balo salonunu? Bunların hepsi Ghostbusters: The Videogamede mevcut. Hayalet avcısı silahımızı kullanarak birbirinden tehlikeli hayaletlerin peşinde koştururken, çevreyi büyük ölçüde tahrip edebileceğiz. Hatta o kütüphane sahnesinde, rafları aşağı indirmek, kitapları yok etmek dahi mümkün. Yani oyunda, hasar alabilen bir çevre modellenmiş. Dolayısıyla siz elinizde silah ile sağa sola ateş edip, hayalet yakalamaya çalışırken, bir yandan da etrafın dağılmasına şahit olacaksınız.

Bilindik melodi

Single player haricinde multiplayera da destek verecek olan Ghostbusters: The Video Game, Terminal Reality imzalı Infernal Engine ile geliştiriliyor. Terminal Reality, oyunun PC, PS3 ve X360 sürümlerini geliştirirken, Red Fly Studio da PS2 ve Wii versiyonlarıyla ilgileniyor. Nintendo DS sahipleri de Zen Studiosun imzasıyla Hayalet Avcılarını kontrol edebilecek. Uzun lafın kısası karşımıza epeyce gecikmiş bir film oyunu var. Sempatik kahramanlarımız hayaletlerin peşine düşecek ve en can alıcı, en korkunç ve en kritik anda o müzik çalmaya başlayacak; şu meşhur Ghostbusters müziği. Umuyoruz ki, kafamda canlandırdığım eğlenceli ve sempatik Hayalet Avcıları kurgusu, başarıyla video oyununa aktarılır. Aksi halde, başarılı bir filmin daha ismi, video oyun dünyasında çarçur olmuş olacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 375
favori
like
share