Adana Kaplıcaları - Kaplıcalar - Termaller
Kurttepe İçmesi


Su sıcaklığı yaklaşık olarak 9°C civarındadır.
Seyhan, Kurttepe Köyü yakınlarında bulunmaktadır. Bu köy, Adana’nın sayfiye yeridir. Bağlık bahçeliktir. Çok soğuk ve kuvvetli pürgatif bir sudur. Karaciğer, safrayolları ve bağırsak hastalıklarında faydalıdır.


::..Acıdere İçmesi


Su, kuyu halinde bulunduğu için ilgi çekicidir. Az tuzludur. Bağırsak temizleyici özelliğinin yanında bağırsak, karaciğer, safrayolları, hastalıklarında iyi sonuç alınır. Su sıcaklığı 15 derecedir.
Adana’nın Misis bucağının Suludere Köyündedir.


::..Tahtalıköy Kükürtlü kaynağı (Ceyhan)Ceyhan’ın 6 km. güneyinde Tahtalıköy yakınlarında sıcaklığı 20 C olan bir su kaynağıdır. Sudan kabarcıklar halinde kükürtlü hidrojen gazı çıkar ve bu suyun cilt hastalıklarına iyi geldiğine inanılır.

::..Ali Hocalı İçmesiAdana’nın 12 km. batısında Ali Hocalı Köyü yakınında bulunan bu içme on kaynaktan oluşmaktadır. Çeşitli bağırsak hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir.::..Ilıca İçmesi (Kozan)Adana Kozan ilçesinin 5 km. batısında Ilıca Köyü’ndedir. Kükürtlü suyunun ağrılı hastalıklara iyi geldiğine inanılmaktadır.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1928
favori
like
share
paye Tarih: 09.09.2009 17:11
acısu içmesi (aladağ)
aladağ ile yahyalı -demirkazık dağları arasında aladağa 32 km mesafededir. mide, safra ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi geldiği söylenir. bakır madenini andırır bir tadı vardır. içimi baya zordur.

kısacıklı içmesi (feke akkaya köyü)
feke ilçe merkezinin 16 km güneybatısındadır. mide ve böbrek rahatsızlıklarına iyi geldiği söylenmektedir. içimi kolaydır.
kisenit içmesi (feke)
fekenin 18 km kuzeyinde dir. mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi geldiği söylenmektedir.içimi zordur.