İlker Uncuoğlu Geleceğe Dönüş 2009 - İlker Uncuoğlu Geleceğe Dönüş - İlker Uncuoğlu - Geleceğe Dönüş - İlker Uncuoğlu Geleceğe Dönüş Yeni AlbümTürkiye’de adından söz ettirmiş Ceza, Fuat gibi bir çok rap sanatçısının albümlerinde çalışmış, sahne performanslarında dj ve backvokal olarak yer almış olan İlker UNCUOĞLU, ilk bandrollü çalışması "Geleceğe Dönüş"ü Haziran ayında, Fabric Yapım etiketiyle piyasaya sunuyor.

Henüz genç yaşına rağmen müzik adına oldukça tecrübe edinmiş ve bunu daha önce yaptığı çalışmalarda kanıtlamış olan sanatçı, bu defa da geleneğini bozmayarak albüm de yer alan tüm parçaları en ince ayrıntılarına kadar çalışmış bir prodüktör olarak da karşımızda ve adından sıkça söz ettirecek bir yeteneğe sahip.

Kayıtların ARI Stüdyolarında, Mastering işlemlerinin İTÜ/MIAM stüdyolarında yapıldığı, yer yer sopranoların, yaylıların ve pianoların, enstrümental tatların bizi yakaladığı albüm "Rap" ya da "hip-hop" kültürüne yakın olarak niteleneceği muhtemel olduğu halde yine de sayısız müzik tarzını içinde barındırıyor. Diğer enteresan tarafı da tüm enstrüman ve vokal kayıtlarının, endüstriyel ekipmanlarla sanatçının "bizzat" kendisi tarafından kaydedilmiş olması.

Parçalardaki hikayeler kimi zaman korkusuzca ayakta duran bir tarzda olup kimi zaman da yüzünüzde muzip bir gülümseme bırakacak, aynı zamanda parçaların sözleri de oldukça şiirsel ve cesur bir şekilde kaleme alınmış. Sanatçı bu albümünde bilinen tüm rap stillerinden farklı olan tarzını elektronik altyapılar üzerine anlamlı sert sözler içeren bir bütün olarak sunarken bu yaptıklarını “Civ *4'lükten uzak takip mekanizması” olarak adlandırıyor.

İlker Uncuoğlu, (Takipçileri için nam-ı diğer "CivCiv"*) dinleyicilerine prodüksiyon olarak da, albümünü bambaşka bir yerden yakalatıyor. Liriklerindeki hikayelerle kimi zaman ufak mesajlar veren, kimi zaman tamamen olan bitenle dalga geçmek isteyen,
ama sonunda bir yerde "Ben Buradayım" diyen bir duruşla "merhaba" dediği bu farklı albümünü Haziran ayında dinleyicileriyle paylaşıyor.


Albüm İçerik

[url]http://www.main-board.com/album-kapaklari/236541-ilker-uncuoglu-gelecege-donus-2009-a.html[/url]

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 443
favori
like
share