Michael Bolton & Ferhat Göçer Konseri
İkili Turkcell Kuruçeşme Arena'da muhteşem bir konser vermeye hazırlanıyor...

Tarih : 2 Temmuz 2009
Saat : 21:00
Yer : Turkcell Kuruçeşme Arena
Şehir : İstanbul Avrupa

Ferhat Göçer
Cerrah - Tenor Ferhat Göçer Şanlıurfa'da doğdu. Öğretmen olan anne ve babasının tayiniyle İzmit'e geldi. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimine başladı. Bundan iki yıl sonra 1988'de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü ön lisans eğitimini görmeye hak kazandı.
Mecburi tıp hizmetinden dolayı müziğe 1 yıl ara vernek zounrda kalan Göçer, 1994 yılında sahne hayatına 'merhaba' dedi. Haydarpaşa Numune Hastahanesi'nde Genel Cerrahi asistanı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü Lisans öğrencisi oldu.
Gene aynı sene, konservatuar arkadaşlarıyla kurduğu 'Turkuaz' adlı müzik grubuyla müzik hayatındaki ilk büyük adınımı atıyordu. Zamanla gurup içinde ön plana çıkmaya başlamıştı. 1997 yılında başka bir grupla projelerine devam etme kararı aldı.
Artan tecrübeleriyle repertuarına eski şarkıları ve yabancı halk şarkılarını da kattı. Yakın zamanda ney ve kanunla zenginleştirdiği orkestrasıyla Klasik Türk Müziği'nın yanı sıra opera aryaları, müzikaller, 60'lı yılların İngilizce parçaları, chansonlar, rembetikolar, İngilizce, Fransızca ve Yunanca parçalarda çalarak, çıktığı sahnelerde bambaşka bir rüzgar estirdi.
Klasik batı müziği ile etnik Türk müziğini birleştirerek yorumlayan Ferhat Göçer, Metropol Senfoni Orkestrası ile İstanbul Kanatlarımın Altında'dan, Diyarbakır'a, Gaziantep'den İzmir ve Ankara'ya uzanan Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle verilen Anadolu Aryaları turnesine Bodrum, Rumeli Hisarı ve Antalya ile devam etti.
2005 yılının kışında Çırağan Q Bar'da sahne alan Ferhat Göçer, yaz sezonunda ise salı geceleri Reina'da sahne aldı.

Yer: Turkcell Kuruçeşme Arena
Muallim Naci Cad. No:60 Kuruçeşme - İstanbul
Fiyat:1.Kategori - Sandalye:150,00 TL 2.Kategori - Sandalye: 120,00 TL Ayakta: 100,00 TL Protokol / Sandalye: 300,00 TL Tribün Arka: 80,00 TL Tribün Ön: 100,00 TL VIP 1 / Sandalye: 250,00 TL VIP 2 / Sandalye: 200,00 TL

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 387
favori
like
share