Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü hizmete açıldı. Plaj Yolu Cumhuriyet Mahallesi’nde 2 bin 500 metrekare alana kurulan Bilim ve Teknoloji Kulübü’nde öğrenciler manyetizma deneyleri, süper iletken ve diamagnetik malzemeler ile yapılan deneyler, radyo dalgaları ve radar sisteminin çalışma prensibi, yenilenebilir enerji, kendi enerjisini koruyan euler disk ile sürtünme deneyleri, potansiyel enerji - açısal momentum deneyleri yapılabilicekler.

Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü 2009 yaz döneminde düzenleyeceği yaz kampı ile de 200 öğrenciye bir hafta boyunca bilimin eğlenceli dünyasında kendini keşfetme imkanı sunacak.

Yaz bilim kampında yapılacak olan bilim şovları; manyetizma deneyleri, süper iletken ve diamagnetik malzemeler ile yapılacak uygulamalar, van de graff jeneratörü ile statik elektrik, hologram ve mercekler ile optige farklı bir bakış, radyo dalgaları ve radar sisteminin çalışma prensibi, yenilenebilir enerji, kendi enerjisini koruyan euler disk ile sürtünme deneyleri, potansiyel enerji - açısal momentum deneyleri ve Tesla bunlardan sadece birkaçı. Ayrıca seminerler ve söyleşilerle öğrenciler hiç unutamayacakları bir yaz kampı yaşayacaklar.

Kampa; İlköğretim okullarının 7-8 nci sınıf öğrencileri 3-8 Ağustos; orta öğretim kurumlarının 9-10 ncu sınıf öğrencileri de 10-15 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Kampa katılmak isteyen öğrencilerin 15 Temmuz’a kadar başvuru yapması gerekiyor. Yaz kampına alınacak 200 öğrenci ise sınavla belirlenecek.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2291
favori
like
share