Karanlıktakiler - Karanlıktakiler 2009 - Karanlıktakiler Filmi

Karanlıktakiler (2009)

Gösterim Tarihi: 02 Ekim 2009

Oyuncular: Derya Alabora (Umay),Erdem Akakçe (Egemen),Meral Çetinkaya (Gülseren)
Şebnem Dilligil,Rıza Akın,Merih Atalay,Durul Bazan,Savaş Akova,Pınar Töre
Gülriz Şirinyan,Hilal Özbay,Güner Özkul

Yönetmen: Çağan Irmak

Senaryo: Çağan Irmak

Yapımcı: Çağan Irmak

Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki

Tür: Gerilim, Korku, Psikolojik

Yapım: 2009 ~ Türkiye

Yapım: Most Prodüksiyon

Egemen 30’lu yaşlarını aşmış, bir reklam ajansında ofis boy olarak çalışan ve ilerleyen yaşına rağmen annesi Gülseren ile aynı evde yaşamak zorunda olan genç bir adamdır. Annesinin zihinsel kararmalarıyla geçen bir hayat Egemen için, evlerinin içine gizlenmiş, belki de sadece onlar için hazırlanmış ufak bir cehennem gibidir.Gülseren içinse hayattaki tek varoluş nedenidir Egemen. Gerisi kâbus, sakinleştiriciler, bitmeyen bir huzursuzluk ve tedirgin bir ruhtur. Gençliğinde yaşadığı travmaların etkisiyle kendini ev yaşamına hapsetmiş ve hayatla bağlarını koparmıştır. Yanında olmasını istediği tek kişi Egemen’dir. Oğlunu ondan ayıracak olan herhangi bir düşünce bile onu ciddi bir çılgınlık nöbetine girmesi için yeterlidir.

Egemen’in tüm hayatını geçirdiği bu cehennemden uzaklaşarak, normal bir hayata yaklaştığı tek yerse, çalıştığı reklam şirketidir. İşi sayesinde dış hayatla bir bağ kurmak az da olsa annesinin karanlık dünyasından uzaklaştırır Egemen’i. Öte yandan patronu Umay’a duyduğu ilgi annesi Gülseren’in krizlerini tetiklemektedir.

Karanlıktakiler dışarıdan bakıldığında normal gözüken bir evin içine gizlenmiş küçük bir cehennemi anlatıyor. Orta sınıf ahlâkının yargısıyla hayatı biçimlenmiş bir anne ve cehenneminde annesiyle beraber yaşamak zorunda kalan genç bir adamın, zaman zaman ürküten, zaman zaman gerilimli ve biraz da komik hikâyesi.


Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 353
favori
like
share
MiSS-FENER Tarih: 08.10.2009 18:43
Konular Birleştirildi..