Volga Tamöz - Volga Tamöz Kimdir - Volga Tamöz Biyografisi

Volga Tamöz, (d. 13 Mart 1976 - İstanbul) Türk müzik yapımcısı.Sanatçı birçok albüm ve projede besteci ve aranjör olarak çalışalarıyla bilinmektedir.

Hayatı

1976 doğumlu Tamöz, ilkokul yıllarında düzenli müzik eğitimine başladı. Sonrasında Muhsin Ertuğrul şehir tiyatrolarında üç yıl kadar tiyatro eğitimi gördü. Sanatçı daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'nda eğitim gördü. Bu süreçten sonra Tamöz, ilk profesyonel müzik deneyimlerine başladı. Altı yıl kadar Çalgı Eğitim Bölümü'nde Türk müziği, Batı müziği ve halk müziği alanlarında eğitim aldı.

Fuat Türkerman, Salih Bilgin ve Niyazi Sayın gibi ustalardan ney dersi alan sanatçı, kısa süre sonra çok sesli müziğe olan ilgisinden dolayı İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Komposizyon Bölümü'ne devam etti. Şu an Haliç Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimi gören Tamöz, Mustafa Sandal, Hande Yener, Mirkelam, Muhabbet Keremcem ve Hadise gibi tanınmış şarkıcıların albüm yapımlarında görev aldı.

Önemli çalışmaları

Sertab Erener Kendime yeni bir Ben Lazım klibinin yapımcılığını üstlendi. Hepsi 1 dizisinde Burak rolünü aldı. 2004 Eurovision Şarkı Yarışması'nda yapım şefi olarak görevlendirildi.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 766
favori
like
share