Zuhal Kurt resim sergisi - Ressam Zuhal Kurt Resim Sergisi
Trabzonlu ressam Zuhal Kurt, ilk kişisel sergisini Trabzon Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde açtı. Sergi grafik v e figüratif eserlerden oluşuyor.Daha önce, bazıları yurtdışında olmak üzere karma sergilere de katılan Kurt, grafik ve figüratif resimleri simetri ve asimetrik olarak değişik renk cümbüşlerinde buluşturmayı amaçladığını söyledi. Kurt sergisine yönelik olarak şunları söyledi:

Doğada gördüğüm nesneleri, görmek istediğim biçimde, hayal gücümde harmanlayarak paletimden çıkan fırça ve spatül darbeleri ile tuvale aktardım. 2009 gibi milenyum çağa girmiş olduğumuz bu dönemde klasik resim ve realist resimler bu iyi bir işçilik ve ustalığı temsil etmesine karşın, hayal gücünü sınırlayan deneyimler olarak yorumlanabilir. Ancak bu sözlerim, üstatlara saygısızlık olarak algılanmamalı. Ufkumuzu geliştirmek adına yeni adımlara ve açılımlara ihtiyaç var

Zuhal Kurt Trabzon'da doğdu. 2001'de KTÜ Fatih eğitim Fakültesi Grafik Bölümü, Ceyhan Murathanoğlu Atölyesi'nden 2003'te mezun oldu. Halk Eğitim Akşam Sanat Okulu'nda eğitmen olarak çalıştı. Londra başta olmak üzere bazı karma sergilere katıldı. Çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürüyor. Sergi 30 Haziran Salı gününe kadar açık kalacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 859
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 05.07.2009 22:13
keske olsa da biz de gorsek bende gelecek sanat hayatında sehsen basarılar dilerim
MaRaBoGLu61 Tarih: 26.06.2009 09:00
[COLOR="YellowGreen"]Zuhal kardeşimiz adına sevindim diyebilirim.Handan Beran sergisinde zaten çok yakında bir sergi açacağını söylemişti.
Sanat Yaşamında Kendsine başarılar dilerim
Ayrıca Kemal Amcaya ve siflayada selamlarımı gönderiyorum
Keşke sergiden bir kaç resim elimizde olsada buradan yayınlasak.