Örnek Bir Dostluk Mektubu - Rasim Canbolat

(Bir dosttan aldığım mektubu onun da izniyle paylaşmak istedim
05.01.2008
Can dostum

Takvimlerin 04 ocak saatin17.00’yi gösterdiği zamanda gönderdiğin çok kıymetli kitabı aldığımda mutluluğumu sana kelimelerle ifade etmekte zorlanıyorum. İlkin telefona sarılıp sana teşekkür etmeyi bir görev saydım. Çünkü bizleri burada unutmadığın için. İyi gün dostu çok bulunur ama sizler gibi dostlar az kaldı şu ölümlü dünyada!..

Can dostum haziran ayında orak biçerken susayan eline aldığı bir tas suyu bir nefeste içen babam gibi ben de kitabını elime aldım ve o gece saatlerin 01.10’u gösterdiğinde bitirdim. Beni o kadar etkiledi ki gözlerim kapanmağa başladı ama bırakamadım. Mekânlar farklı olsa da yaşananlar açısından seninle benim aramızda kalın bir çizgi yoktu. Adeta kitabını okurken ben kendimi yaşıyordum. Zamanda bir yolculuk yaptım gözlerimden akan gözyaşlarıma engel olamadım. Uykum kaçtı ve uzun zaman da uyuyamadım. Yaşamından sunulan her kesit bir ders niteliğinde. Sevgidostluk özveri gibi erdemler ancak bu kadar güzel ifade edilebilirdi. Dostluğun en içtenliğini sizlerle paylaştığım ve devam edeceğinden dolayı mutluluklarımız da hiç eksilmeyecek. Ben ve eşim hayatlarımızın en güzel yıllarını Tokat’ta sizlerle birlikte yaşadık ve halen de yaşamağa devam ediyoruz.

……………………

Lise bitirme sınavlarında kompozisyon dersinde ikmale kalmanın tadını öğrenmiştim.
Şimdi ise şiir denemeleri içindeyim. Görüştüğümüzde sizlerle paylaşırım inşallah.

İçimdeki sevgiyi mutluluğu dostluğu kâğıda dökmeye kalksam ne kalem ne de kâğıtlar yeter. Ama sizlere veda etme zamanı geldi. Sakın bunu ayrılık olarak kabul etmeyin. Sadece satırlarıma son veriyorum.

En güzel günlerin en mutlu saatlerin en sağlıklı yılların gönlünüzce gönlümüzce olması dileklerimizle sevgi ve selamlarımızı sunarız.

Hoşça kalın can dostlarım.


Rasim Canbolat

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5873
favori
like
share