Azerin - Azerin Kimdir - Azerin Biyograifsi

Azerin, Azerbaycanlı bir ses sanatçısıdır. Azerin Bakü'de doğup büyümüş muganni dir.Sanat hayatına 5 yaşındayken Azerbaycan Devlet Radyosunda başlamıştır. Küçük yaşlarda devlet büyüklerinin karşısında defalarca sahne tecrübesi kazanan Azerin, 1985'te Moskova'da, 1986'da Gürcistan'da katıldığı uluslararası şarkı yarışmalarında derece kazanmıştır. 1990 yılında Müzik Akademisine girmiştir. 1994'te Türkiye'ye gelen sanatçı, burada da müzik ve sahne eğitimine devam etmiştir.

Azerin'in ilk albümü Kazakistan'da katıldığı ve yine dereceye girdiği "Asyanın Sesi" yarışmasından sonra çıkmıştır. 2004 yılında ikinci albümünü çıkaran Azerin, güzel ve güçlü sesiyle birçok müzik otoritesinden tam not almıştır.
Bir çok sanatçı siyasi görüşünün bilinmesinden dahi çekinirken 21.03.2009 tarihinde TRT 1 ekranlarında üç adet Türkçü mahnı[kaynak belirtilmeli] söylemiş Turan'a hasretini dillendirmiştir.

Başta T.C. Cumhurbaşkanı Gül olmak üzere bir çok devlet adamının ve Türk Cumhuriyetlerinden isimlerin karşısında gösterdiği performans ve Türkçü duruşu ile, milyonlarca Türk'ün gönlünde taht kurmuştur

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 980
favori
like
share