Son Moda Saç Modelleri - Evinizde son moda saç modellerinin yapılışı - evde dagınık topuz yapımı - Kabarık Atkuyruğu yapılışı

Saçlarınıza şekil vermek için mutlaka kuaföre gitmenize gerek yok. Yeni nesil saç ürünleriyle, evinizde son moda saç modellerini uygulayabilirsiniz. Dağınık topuz ve kabarık atkuyruğu ile saçlarınızı güzelleştirmeye başlayabilirsiniz.
Son Moda Saç Modelleri
Saç Modelleri

Dağınık Topuz Saçlarınızı yıkayıp duruladıktan sonra havluyla fazla nemini alın. Isıya ve güneşe karşı koruyucu yoğun nemlendirici kremi saçlarınıza uygulayın. Fön ya da saç kurutma makinesiyle en fazla 30 cm yakından saçlarınızı kurutun.
Kuruttuğunuz saçlarınıza şekil vermek için parmaklarınızı tarak gibi kullanın. Yukardan aşağı doğru ellerinizle tarayarak saçlarınızı düzeltin. Bu işlem sayesinde, saç diplerindeki ısı saç uçlarına yayılır ve kolay şekil almasını sağlar.
Saçınızı geniş tutamlara ayırın. Her bir tutamı çok sıkı olmayacak şekilde bigudiye sarın. Kolay şekillenmesi için saç kurutma makinesini bigudilerin üzerine tutun.
10 dakika bekledikten sonra bigudileri açın. Başınızı öne doğru eğip, elinizle bukleleri dağıtın. Geniş bir tarakla saçınızı arkadan öne doğruyu nazikçe tarayın.
Saçınızı ortadan ikiye ayırın. Her iki tarafından ön kısmından bir tutam saç ayırın. Saçınızı toplayın. Tokayı gizlemek için ayırdığınız saç tutamlarından birini tokanın etrafına sarın. Diğer tutamı yuvarlak şekil vererek ya da kabartarak saçınıza tutturun.

Kabarık Atkuyruğu

Ön kısmı hacimli görünen kabarık atkuyruğu, son dönemin en moda saç modellerinden biri. Dışarıda yiyeceğiniz akşam yemekleri için saçlarınıza kabarık atkuyruğu modelini uygulayabilirsiniz.
Elinizle bolca saç köpüğü sürüp, saçlarınıza uygulayın. Dağınık bir görünüm vermek için ellerinizi kullanarak saç kurutma makinesiyle kurutun.
Saçınızdaki dolgun görünümü kaybetmemek için ellerinizle toplayıp arkada atkuyruğu yapın. Saçın atkuyruğu bölümünü fırçayla kabartın. Işıltı kazandıran ve şekil koruyan saç spreyiyle atkuyruğunu sabitleyin. Gerekiyorsa, fırça kullanarak atkuyruğunu hafifçe düzeltin.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 17862
favori
like
share
Betübüşko Tarih: 01.08.2010 09:20
yok yaa. ..

eggger sac sekillendirme yoksa köpük yatıştırmıyo . .
deneme derim ama bnimde saclarım hafif kabarık (gliss kur hair repair ) sac ürünü var . . ona bi bak derim su gibi sıvı. . ama düzlük,,yumuşaklık, ve parlaklık veriyo ..
OnLyGirL Tarih: 04.04.2010 08:27
cnm sac kopugu ile yatıstırmya calıs..belkı faydası olur..
veya ellerıne krem surdukten sonra saclarını yatıstırmaya calıs belkı onunda bıraz faydası olur..

yada

Düzenli olarak her dustan sonra balsam kullansaniz belki ise yarar..

sac kremi kullandiktan sonra bu sorun bende yok oldu..ama birde

malesef yasadigimiz memleketlerin suyyla alakali bi durum galiba.


canım banyodan sonra ya da gece yatarken saçlarını tülbent tarzı bişiyle sarıp sarmala o zaman o kadar kabarmazlar belki

cagla_gs_1905 Tarih: 04.04.2010 08:14
ya aRkaDaşLar SaçLarıM COk GÜr Ve KabaRıK O Yüzden FazzLa SeiL CeRemiYorum YaKınDaDa canAkkaLe GeZiM VaR Ama Ne YapCam BiLmiYORuM BaNa YaRdıM eDer MiSiNiZ LüTFEN YaŞım:12
swm Tarih: 22.03.2010 19:11
1er tane resimde olsaydı keşke ama yinede gzl saoll
Betübüşko Tarih: 17.03.2010 22:14
cok saoll
AYIŞIĞI Tarih: 27.06.2009 11:17
saçlarım çok uzun kestirmeyede kıyamıyorum
evde şekillendiriyorum bende genelde
bu tavsiyeleride deneyeceğim
sağol hayatım ellerine sağlık