Boleyn Kızı Kitap Özeti - Boleyn Kızı Kitap Tanıtımı
Kitap Özeti
Mary Boleyn, on dört yaşında, masum bir kız olarak kraliyet sarayına geldiğinde, VIII. Henry'nin gözlerini kamaştırır. Gördüğü ilgiyle tüm varlığı alt üst olan Mary, hem altın prensine âşık olur, hem de gayrıresmi kraliçe olarak her geçen gün artan rolüne. Ancak öyle bir an gelir ki, kralın kendisine olan ilgisi gittikçe sönmeye başladığında, ihtiraslı planlar yapmakta olan ailesinin piyonuna dönüştüğünü fark eder ve en yakın arkadaşından uzaklaşmaya ve rekabet etmeye zorlanır: Kız kardeşi, Anne Boleyn'den. İşler iyice çığırından çıktığında ailesine ve kralına baş kaldırması gerektiğinin farkına varır ve kaderinin iplerini kendi eline alır.
Son derece zengin biçimde işlenmiş, etkileyici bir aşk, seks, ihtiras ve intikam masalı. Boleyn Kızı, Avrupa'nın en heyecanlı ve gösterişli saraylarından birinin tam kalbinde yaşamış, sıradışı eğilimleri ve ihtirasları olan, içindeki sesi dinleyerek varlığını sürdürebilmiş bir kadını tanıştırıyor dünya okuruna.
“Gregory'nin artistik ehliyeti sağlam yerden, bu belli, bir kurmaca yazarı olarak ortaya çıkaramayacağı hikâye yok.” Times
“Tarihi romanslara düşkün okur için nefis bir deneyim olacak.” Publishers Weekly
“Tudor Hanedanı’nı ortaya seren, sürükleyici bir roman. Hatta son yılların en çarpıcı tarihi romanı!” Daily MailKünyesi
Yayınevi : Artemis Yayınları
Yazar : Philipa Gregory
Çevirmen : Canan Sakarya
Kategori : Tarihi Roman
Basım tarihi : Nisan 2009 / 24. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı : 820
Kağıt : 2. Hamur
Ebat : 14x21
ISBN : 9789944485401
Dil : Türkçe

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 909
favori
like
share