Efe Yılmaz - Efe Yılmaz Kimdir - Efe Yılmaz Biyografisi

Efe Yılmaz (d. 3 Ekim 1979, Ankara) müzisyen, maNga adlı Türk rock müzik grubun DJ'idir.03.10.1979'da Ankara'da doğdu. M.E.Vakfı Köksal Toptan Lisesi ve Çankaya Lisesi'nde lise öğrenimini tamamladı. University of South Florida'da computer networking eğitimi aldı. Daha sonra Türkiye'ye dönüp Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nde İşletme eğitimi almaya başladı ve halen de bu bölümde eğitimine devam etmektedir.

Müzik hayatına davul çalarak ortaokul yıllarında başlayan Efe, uzun yıllar bateri ve perküsyon çaldı. Evinde kurduğu setiyle ilk mikslerini yapmaya başladı. Aynı zamanda Yağmur Sarıgül'ün arkadaşı olan kuzeni Özgür Sarı sayesinde Yağmur ve Orçun ile tanışarak 2002 yılında maNga'ya katıldı. Böylece uzunca bir süredir yapmak istediği ve Amerika'da eğitim gördüğü yıllarda yakından takip etme şansına sahip olduğu "old school" DJ' liğe maNga'ya katılarak başlamış oldu.

Efe Yılmaz halen maNga'nın DJ'i olarak müzik hayatına devam etmektedir.

Ceza odulleri mtv avrupa muzik odulleri 2007 en iyi turk sanatci kazandi radyo bogazici 2006 muzik odulleri en iyi rapci kazandi radyo bogazici 2008 muzik odulleri en iyi rapci kazandi dream tv 2006 yilin klibi,yilin sanatcisi,yilin rapcisi kazandi peretevniyal lisesi 2005 muzik odulleri yilin rapcisi kazandi

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2217
favori
like
share
cemanga Tarih: 19.07.2010 21:45
efe abimiz bir tanedir.türkiye'deki gruplardan bizi ayıran en büyük fark.